MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nasze Dobre 2012: Oni triumfowali w konkursie

Artur Kostecki [email protected]
Ruszyła piąta edycja gospodarczego plebiscytu Głosu - Nasze Dobre z Pomorza 2012. To szansa na promocję na dużą skalę i dotarcie do ogromnej liczby konsumentów.

Organizując plebiscyt chcemy docenić i promować produkty, które stworzono u nas, na Pomorzu. Chcemy by ich wartość i uznanie w oczach klientów urosły, a dla firm, wytwórców stały się motorem do dalszego rozwoju działalności.

Cztery poprzednie odsłony plebiscytu okazały się dużym sukcesem. W każdej edycji zgłoszono kilkadziesiąt produktów i usług. Podczas głosowania SMS-owego oddano kilkadziesiąt tysięcy głosów. To najlepiej świadczy o ogromnym zainteresowaniu zarówno producentów, jak i konsumentów podobnymi konkursami.

Zwłaszcza, że z codziennych prezentacji na łamach Głosu i na stronie internetowej gazety, z produktami mogły się zapoznać setki tysięcy osób. Nie tylko z Pomorza. To jest bowiem świetna forma promocji dla producentów, a dla konsumentów szansa na poznanie naprawdę dobrych i interesujących wyrobów, usług, przedsięwzięć.

Do pierwszej edycji w 2008 roku zgłosiły się aż 42 podmioty. To był znakomity wynik biorąc pod uwagę fakt, że był to nasz pierwszy plebiscyt gospodarczy o tak dużym zasięgu. Ponadto w regionie jest sporo konkursów biznesowych organizowanych przez różne instytucje, które mają wieloletnią tradycję. Tym bardziej tak duże zainteresowanie należy traktować jako wynik wyjątkowo dobry. W pierwszej edycji Nasze Dobre z Pomorza było trzech głównych laureatów. Tak zadecydowała kapituła. To "Stowarzyszenie Hobbiton" z Sierakowa Sławieńskiego z "Wioską Hobbitów", Samorządowa Agencja Promocji i Kultury ze Szczecinka z wodnym wyciągiem narciarskim na jeziorze Trzesiecko oraz Spółdzielcza Agrofirma Witkowo z wołowiną "Od pola do stołu".

Zdaniem Czytelników, głosujących przy pomocy SMS-ów na Najpopularniejszy Produkt, na ten tytuł zasłużył produkt firmy Krężel z Kobylnicy. Kapituła przyznała także wyróżnienia dla: Biblioteki Miejskiej w Łebie za "Festiwal Pomuchla", firmie Krężel za budowę nawierzchni brukowych, Spółdzielni Unia Koszalin za "Strzelnicę Krytą Bojowo- Sportową i Pneumatyczną", firma Scania Production ze Słupska za Autobusy Miejskie.

W 2009 roku do udziału w plebiscycie Głosu zgłoszono 38 firm. Główny zwycięzca był jeden. To firma Eko-Invest ze Szczecinka za rolniczą przyczepę trzystronnego wywrotu.

Najpopularniejszym produktem według Czytelników została wybrana fabryka kostki brukowej Agrobudu z Koszalina. Wręczyliśmy też trzy wyróżnienia. Zdobyły je: Uzdrowisko Połczyn Zdrój za zabiegi lecznicze z wykorzystaniem borowiny, Zakłady Przemysłu Gumowego Stargum ze Stargardu za granulaty EPDM na nawierzchnie sportowe i place zabaw oraz Hotel Lubicz z Ustki za pokoje, restaurację, welness i spa.

W 2010 roku gościliśmy jak na razie rekordową liczbę 46 firm. Zwyciężyła Agrofirma Witkowo z witkowskimi kiełbasami z wołowiną oraz Profarm z Lęborka z kroplami do inhalacji Inhalol. Kapituła wyróżniła także firmę Bajgiel z Będzina za wyroby piekarskie i cukiernicze,

Świat Lodów z Koszalina za cukiernię, EkoWodrol z Koszalina za suchą przepompownię ścieków oraz Drew-Gal z Koszalina za sprzedaż hurtową i detaliczną stolarki budowlanej z usługą montażu. Czytelnicy wybrali natomiast jako najpopularniejszy produkt Świata Lodów.

W ubiegłym roku na liście startowej zanotowaliśmy 36 firm. Nagrodę kapituły zdobyła firma Loton ze Słupska za serię Provit. Za najpopularniejszy produkt z Pomorza uznano apartamenty firmy Topsel z Koszalina. Wyróżniono: Collegium Balticum ze Szczecina, Partner Stocznia z Polic, Muzeum Pomorza Środkowego ze Słupska oraz hurtownię Tęcza z Koszalina.

A kto zdobędzie tytuł w tym roku? Okaże się późną jesienią.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński