Stocznia jachtowa grupy Hanse Yachts z prestiżowym wyróżnieniem. Duża część tej jachtowej produkcji prowadzona jest w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Tu powstają m.in. kadłuby luksusowych jednostek. To ogromne wyróżnienie i jak mówi dyrektor spółki, na sukces zapracowali wszyscy pracownicy firmy.

Grupa Hanse Yachts została uznana za najlepszą stocznię jachtową. Tytuł „Boatbuilder of the year 2018” przyznawany jest przez British Yachting Awards.

To wyróżnienie dotyczy również naszego regionu. Spora część produkcji prowadzona jest na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego. Tutaj bowiem spółka Technologie Tworzyw Sztucznych buduje kadłuby luksusowych jachtów i łodzi motorowych, niektóre z jednostek w goleniowskim zakładzie są uzbrajane i opuszczają Polskę kompletnie wykończone.

Zobacz galerię

- TTS wchodzi w skład grupy Hanse Yachts, ta nagroda jest też wyróżnieniem dla nas – mówi Maciej Twardowski, dyrektor spółki Technologie Tworzyw Sztucznych. – Ten sukces zawdzięczamy dzięki dobrej organizacji pracy, a także wysokiej jakości produktom. Na sukces zapracowali wszyscy pracownicy firmy. Stawiamy na jakość i nieustannie się rozwijamy – tłumaczy.

I dodaje, że spółka w najbliższym czasie planuje wdrożyć nowe technologie, by budowane w Goleniowie jednostki były jeszcze lepsze.

TTS buduje jachty takich marek jak Hanse, Dehler, Varianta, Moody, Sealine czy też Fjord. Roczna produkcja sięga liczby blisko 700 jednostek. Firma zatrudnia prawie 800 pracowników.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ten jacht to historia polskiego żeglarstwa. Jacht Polonez ponownie wypłynie na wody po modernizacji

ZOBACZ TEŻ: Szczecin: Wodowanie jachtu