Morze Bałtyk Szczecin nie dało rady liderowi (zdjęcia)

Krzysztof Dziedzic
Siatkarze Morza Bałtyk byli czasami bezradni. Z lewej Konrad Paśnik, z prawej Artur Kulikowski. Marcin Bielecki
W pierwszym meczu przed własną publicznością w tym sezonie II ligi siatkarze Morza Bałtyk Szczecin ulegli głównemu faworytowi, Jokerowi Piła 1:3.
Morze - Joker PilaMecz siatkówki Morze Baltyk Szczecin - Joker Pila.

Morze - Joker Piła

Powiedział po meczu

Zdzisław Gogol, trener Morza Bałtyk
- Zabrakło nam doświadczenia, "otwartej" głowy w piłkach sytuacyjnych. Widowisko było dziś średnie, ale kilka akcji mogło się podobać.

Morze Bałtyk Szczecin - Joker Piła 1:3 (20:25, 19:25, 25:23, 22:25)

Morze Bałtyk: Sylla, Kolec, Glinka, Michor, Paśnik, T. Cichosz, Ł. Cichosz (libero) oraz Milczarek, Kwaśniak, Kulikowski, Prusakowski.

Po sześciu wyjazdowych spotkaniach przyszedł czas na mecz Morza przed własnymi kibicami.

Różnica w ataku

Inauguracja w hali SDS przy ul. Wąskiej nie wypadła dobrze, ale powiedzenie, że "pierwsze koty za płoty" pasowało jak ulał.

Szczecinianie wyszli na prezentację dodając sobie animuszu oklaskami i okrzykami. Rozpoczęli bardzo dobrze, bo po ataku Konrada Paśnika oraz udanym bloku prowadzili 2:0. Potem jednak stracili pięć punktów z rzędu i trener Morza Bałtyk Zdzisław Gogol poprosił o przerwę.

Potem Morze zmniejszyło stratę do jednego punktu (6:7), lecz reszta seta należała już do pilan. I to mimo, że początkowo bardzo pomagali Morzu Bałtyk (z pierwszych ośmiu punktów Morze aż cztery, czyli połowę, zdobyło dzięki dotknięciom siatki przez rywali!). Byli lepsi przede wszystkim w ataku. - W kontratakach my rozbijaliśmy się o ich blok, a oni po bloku zdobywali punkty - wyjaśnił po spotkaniu Gogol różnicę pomiędzy obu drużynami.

W drugim secie przewaga Jokera była jeszcze bardziej wyraźna.

Powalczyli w trzecim secie

Trzeci set miał dziwny przebieg. Na początku Morze prowadziło 7:2 - goście wydawali się jakby uśpieni wygraniem dwóch pierwszych partii. Potem wzięli się w garść i szybko wyrównali na 8:8. Wtedy z kolei wydawało się, że już do końca będą kontrolować sytuację i bez problemu wygrają. Następnie było 10:8 dla Morza, 15:13 dla Jokera i wreszcie 17:15 dla szczecinian. Wówczas trener gości poprosił o czas. Jednak nic to Jokerowi nie pomogło.

Gdy w czwartej partii szczecinianie prowadzili 6:5 kibice uwierzyli, że ten mecz nie musi zostać przez naszą drużynę przegrany. Jednak goście szybko wypracowali cztery punkty przewagi (12:8) i tej przewagi już nie wypuścili z rąk.

Pozostałe wyniki:
AZS Poznań - Olimpia Sulęcin (1:3 20:25, 23:25, 25:17, 19:25), Orion Sulechów - Krispol Września 2:3 (23:25, 26:24, 22:25, 25:18, 9:15), Cuprum Lubin - AZS Zielona Góra 1:3, MDK Trzcianka - Victoria Wałbrzych 1:3 (24:26, 18:25, 25:17, 12:25).