MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Morskie Centrum Nauki w niedzielę świętuje swoje pierwsze urodziny

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
27 maja minie rok od otwarcia Morskiego Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie
27 maja minie rok od otwarcia Morskiego Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie mat. prasowe
Już w najbliższą niedzielę Morskie Centrum Nauki będzie świętować pierwszą rocznicę swojej działalności. Z tej okazji przygotowało wiele atrakcji dla mieszkańców.

27 maja minie rok od otwarcia Morskiego Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie. W budynku przypominającym kadłub statku zacumowanego przy brzegu Odry jest pięć stref tematycznych, ponad 200 eksponatów (w większości interaktywnych), Planetarium oraz pracownie edukacyjne. Podczas tego roku ponad 220 tys. osób odwiedziło Morskie Centrum Nauki.

- MCN to sukces wizerunkowy i frekwencyjny. To zasługa całego zespołu - od kierowników, pracowników poszczególnych działów do animatorów. Udało nam się zbudować świetny zespół oraz dobre relacje z otoczeniem zewnętrznym. Najważniejsze jest dla nas zadowolenie i radość zwiedzających - mówi Witold Jabłoński, dyrektor Morskiego Centrum Nauki. - Dumny jestem z naszych pracowni i zespołu edukatorów i edukatorek oraz ekipy Planetarium, które wciąż zachwyca. Mam satysfakcję z nawiązanych relacji z naszymi partnerami biznesowymi, nie tylko sponsorami, ale także firmami, które w MCN organizują konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe.

W październiku w MCN uruchomione zostały trzy pracownie edukacyjne: biologiczno-chemiczną, modelarnię oraz STEAM. To angielski skrót oznaczający połączenie różnych obszarów w edukacji: Nauki (Science), Technologii (Technology), Inżynierii (Engineering), Sztuki (Arts) i Matematyki (Mathematics). Organizowane są tam zajęcia dla grup zorganizowanych, ale także warsztaty indywidualne dla rodzin z dziećmi.

- Głowy naszych edukatorów są pełne pomysłów, więc absolutnie nie nudzimy się, tworząc kolejne warsztaty. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu zespołu, każda wizyta to dla odwiedzających ogromna dawka nauki, ale też zabawy. Mam ogromną satysfakcję, patrząc na uśmiechnięte twarze uczestników naszych zajęć - mówi Patrycja Skrobacka, kierowniczka działu edukacji i popularyzacji nauki.

Podczas tego roku zorganizowano mnóstwo wydarzeń dla odwiedzających. Każdy mógł skorzystać z atrakcji przygotowanych na wystawie, w pracowniach, Planetarium, sali konferencyjnej czy strefie wystaw czasowych. Odbywały się też imprezy tematyczne , m.in. Dzień Dziecka, Noc Naukowców, Halloween, Mikołajki, półkolonie, Walentynki, Dzień Kobiet czy Festiwal Wody, podczas którego instytucję odwiedziło prawie 3 tys. osób. Odbyło się także mnóstwo wykładów naukowych i koncertów w Planetarium, które odwiedziło prawie 35 tys. widzów. Zorganizowano także 1500 pokazów.

W Morskim Centrum Nauki pojawiały się też znane osobistości, m.in. Maciej Stuhr, Robert Makłowicz, Agnieszka Skrzypulec czy ekipa telewizyjna "Automaniaka" z TVN Turbo. MCN współpracowało też z ludźmi kultury: prof. Ingą Iwasiów, Leszkiem Hermanem, Kayah i Wiktorem Zborowskim.

Współpraca z takimi influencerami jak: Pan Belfer, Hubert Zwiefka, Lesław Dzik czy Joanna Krysztoforska (@Ciocia od klocków) przełożyła się na filmy, które łącznie zebrały kilka milionów wyświetleń na YouTube, Instagramie i TikToku, zwiększyły zasięgi w mediach społecznościowych. Trzy filmy samego Zwiefki zebrały aż 2,5 miliona wyświetleń. Na portalu YouTube MCN jest na drugim miejscu w Polsce, jeśli chodzi o centra nauki w naszym kraju.

- Przed nami nowe wyzwania - rozwój elementów naukowych, pozyskiwanie środków zewnętrznych i umacnianie pozycji wiodącego centrum nauki w Polsce - zapowiada dyrektor Jabłoński.

W niedzielę MCN otwiera się dla mieszkańców i zaprasza na świętowanie pierwszych urodzin.

Świętowanie pierwszych urodzin rozpocznie się 26 maja (niedziela) o godz. 10. Wówczas w sali konferencyjnej odbędą się warsztaty LEGO z Joanną Krysztoforską. Bardziej znaną jako Ciocia od klocków, uczestniczką pierwszej polskiej edycji LEGO Masters, tiktokerką, którą obserwuje ponad 700 tys. osób. Druga sesja warsztatowa rozpocznie się o godz. 13.

Od godz. 10 pracownicy MCN będą wręczać gościom okolicznościowe balony, a godzinę później będzie urodzinowy tort.

Na zakończenie dnia (ok. godz. 21:45) budynek rozświetli iluminacja specjalnie przygotowana z okazji urodzin.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński