MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Pogodna narzekają na brak ogrzewania i ciepłej wody. Brak ciepłej wody i ogrzewania na Pogodnie. Jest awaria

Małgorzata Klimczak
Pixabay
Od poniedziałku mieszkańcy części Pogodna narzekają na brak ogrzewania i ciepłej wody. Doszło do awarii.

Z informacji na stronie SEC wynika, że będą zakłócenia w dostawie ciepłą od 17 lutego od godz 13 do 19 lutego do godz 16.

O sprawie poinformowała nas Internautka.

- Próbowałam dodzwonić się do SEC ale odsyłają mnie do informacji na ich stronie. Mam w domu małe dzieci w tym niemowlę i brak ciepła daje się już we znaki - pisze Internautka.

ZOBACZ TEŻ:

Okazuje się, że doszło do awarii.

- Zlokalizowaliśmy potencjalne miejsce awarii w okolicy ul. Łukasińskiego i cały czas trwa wypompowywanie wody z komory - mówi Danuta Misztal ze Szczecińskiej energetyki Cieplnej. - Nasze służby techniczne cały czas pracują i starają się dotrzeć do miejsca awarii. Po wypompowaniu wody z komory będziemy wiedzieli więcej.

Awarią są objęte następujące ulice: Anny Walentynowicz, Chłopickiego, Czorsztyńska, Gerwazego, Grota-Roweckiego, Kleeberga, Kutrzeby, Łukasińskiego, Piramowicza, Popiełuszki, Reduty Ordona, Sadowskiego, Sosabowskiego, Wernyhory, Witkiewicza, Żniwna,
Żołnierska.

ZOBACZ TEŻ:

Filarem systemu dostarczania wody jest jedna z najnowocześniejszych w Europie oczyszczalnia „Pomorzany”. Jej uruchomienie pozwoliło wykreślić Szczecin z niechlubnej listy największych trucicieli Bałtyku. Co więcej - każdy dzień jej funkcjonowania sprawia, że woda w Odrze, Jeziorze Dąbie i Zalewie Szczecińskim staje się coraz czystsza. Potwierdzają to prowadzone przez ekologów obserwacje. Rejon niegdyś mocno zdegradowanego ekologicznie dorzecza Odry i Zalewu Szczecińskiego ulega widocznemu odrodzeniu - powracają tu m.in. nie widziane od dawna gatunki ryb i roślin. Nic dziwnego – ścieki po oczyszczeniu w oczyszczalni „Pomorzany” mają lepsze parametry, niż płynąca w tym samym miejscu woda w rzece.Całkowite zużycie wody w Szczecinie kształtuje się na poziomie ok. 20 mln m3 rocznie, co daje średnio ok. 60 tys m3 na dobę.Czytaj więcej >>>

Skąd pochodzi "kranówka" w Szczecinie? Sprawdziliśmy [ZDJĘCIA]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński