MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Międzyzdroje. Wielopoziomowy garażowiec budzi sporo kontrowersji i sprzeczne opinie

Bogna Skarul
Na hałas związany z budową garażowca przy ulicy Komunalnej w Międzyzdrojach skarżą się mieszkańcy miasta. - Oni świdrują nawet w nocy i w święta - mówią.

- Nie sposób wypocząć w domu spokojnie - żalą się mieszkańcy domów w pobliżu budowy garażowca. Obiekt buduje warszawska firma Prestige. - Nawet w święto, 6 stycznia ktoś używał młota pneumatycznego. W uszach cały czas dzwoni. Poza tym oni chyba mają budowę tego garażowca wstrzymaną - zaznaczają.

W sprawie budowy garażowca wielopoziomowego na rogu ulic Komunalnej i Niepodległości interpelację pod koniec grudnia napisała też radna Iwona Czyż. Pytała burmistrza, jakie działania podjął w tej sprawie.

Co na to wojewoda

- Wojewoda zachodniopomorski decyzją z 15 listopada 2019 r. stwierdził nieważność decyzji starosty kamieńskiego, zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę garażu wielopoziomowego na działkach przy ul. Komunalnej róg ul. Niepodległości - informuje Agnieszka Muchla-Łagosz, rzecznik wojewody zachodniopomorskiego. - Stwierdzenie nieważności decyzji nastąpiło z uwagi na rażące naruszenie przepisów w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie w zakresie norm określających wymagane odległości usytuowania otwartego garażu wielopoziomowego od granicy działki budowlanej. W związku z wniesieniem odwołania od tej decyzji ostateczne rozstrzygnięcie w zakresie zgodności z prawem zapadnie w postępowaniu prowadzonym przed Głównym Inspektorem Nadzoru Budowlanego.

Co na to urząd gminy

- Rzeczywiście budowa tego garażowca została wstrzymana - informuje Adam Szczodry, sekretarz gminy Międzyzdroje. - Okazało się bowiem, że odległość wydzielonych miejsc postojowych lub otwartego garażu wielopoziomowego dla samochodów osobowych od granicy działki budowlanej nie może być mniejsza niż 16 m. W przypadku większej liczby stanowisk jest osiem metrów między budynkami. Tymczasem obiekt jest zlokalizowany cztery metry od granicy działki, na której prowadzona jest działalność pensjonatowa. To narusza prawa właścicieli sąsiednich nieruchomości. To naruszenie jest bezsprzeczne, a skutki tego naruszenia są istotne.

Jak też wynika z dokumentów, jakimi dysponuje urząd gminy, właściciele sąsiadujących z wielopoziomowym garażem nieruchomości zostali pominięci jako strony postępowania przy udzielaniu pozwolenia na budowę.

Co na to inwestor

- Niniejszym pragnę poinformować, że realizacja budynku garażu wielopoziomowego w Międzyzdrojach przy ulicy Komunalnej nie została wstrzymana - twierdzi Radosław Słomka, prawnik Grupy Prestige, inwestora obiektu. - Przełom roku to zwyczajowy okres przerwy świątecznej, także dla pracowników budowlanych, często mających swoje rodziny bardzo daleko. Ponadto, uprzedzając ewentualne pytanie o decyzję wojewody zachodniopomorskiego z dnia 15 listopada 2019 roku, stwierdzającej nieważność decyzji o pozwoleniu na budowę garażu wielopoziomowego przy ul. Komunalnej w Międzyzdrojach, uprzejmie informuję, że ta decyzja wojewody nie stała się prawomocna, gdyż nasza spółka skorzystała z przysługujących nam środków odwoławczych od tej decyzji - dodaje prawnik spółki. - Nadal więc obowiązuje pierwotna decyzja o pozwoleniu na budowę - podkreśla jeszcze Radosław Słomka.

ZOBACZ TEŻ:

Na molo w Międzyzdrojach ma być hotel i pasaż handlowy [WIZUALIZACJE]

WIDEO:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński