Meczem z Omonią Nikozja Pogoń rozpoczęła przygotowania do sezonu

Marcin Dworzyński
Jedyną bramkę dla Pogoni zdobył Bartosz Ława (z lewej). Dzisiaj Portowcy jadą do Gniewina Andrzej Szkocki
Portowcy zremisowali z Omonią Nikozja 1:1, a dzisiaj wyjechali na obóz do Gniewina.

Podopieczni Artura Skowronka rozegrali pierwsze sparingowe spotkanie, remisując z Omonią Nikozja 1:1. Rywal nie byle jaki, bo w ubiegłym sezonie zajął trzecie miejsca, a mecz z Pogonią był jednym z etapów przygotowań przed startem w Lidze Europejskiej.

Już w trzeciej minucie okazję bramkową zmarnował niedawno zakontraktowany MouhamadouTraore, później zgodnie z przewidywaniami prowadzenie objęli Cypryjczycy. Przed polem karnym sfaulował testowany Maciej Dąbrowski. Rywale stały fragment rozegrali krótko, podając do Marcasa, a ten pokonał Bartosza Fabiniaka. 12 minut później po zagraniu ręką, rzut karny na bramkę zamienił kapitan Portowców, Bartosz Ława. Więcej bramek w Opalenicy nie padło.

W drugiej połowie na boisku ujrzeliśmy m.in. ostatni transfer w postaci Grzegorza Bonina i Sergeia Mosnikova, który wreszcie doczekał się występu w barwach Pogoni, miał nawet okazję do zdobycia bramki. Podobnie jak rywale, ale w 67 minucie świetnie zachował się w bramce Radosław Janukiewicz.

- Ten mecz pokazał, że przed nami jeszcze dużo pracy. Jesteśmy dopiero po tygodniu wspólnej pracy, gdzie za wiele taktyki nie było. Szukamy jakości i powtarzalności w grze, by trening przełożył się na spotkanie - powiedział Skowronek.

W sparingu nie zagrali Hernani, Edi, Emil Noll i Takafumi Akahoshi, którzy mieli intensywny trening. Wczoraj piłkarze mieli wolne, a dziś udają się na obóz do Gniewina.

Testowany obrońca Maciej Dąbrowski, którzy w poprzednim sezonie występował w Olimpii Grudziądz, przekonał do siebie trenera, ale o tym czy pojedzie z zespołem na obóz, zadecydują prezesi klubu.

Pogoń Szczecin - Omonia Nikozja 1:1 (1:1)

Bramki: Ława 23 (k) - Margaca 11

Pogoń: Fabiniak (46 Janukiewicz) - Hricko (46 Frączczak), Radler (31 Williams), Dąbrowski (60 Radler), Wójcik (46 Pietruszka) - Budka (46 Bonin), Rogalski (46 Łuszkiewicz), Golla (46 Szałek), Ława (46 Mosnikov), Kolendowicz (46 Wiśniewski) - Traore (46 Djousse).

Sparingi ekstraklasy
MSK Żilina (Słowacja) - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2, Śląsk Wrocław - Lokomotiw Moskwa (Rosja)1:3, Zagłębie Lubin - Lechia Zielona Góra 7:0, Korona Kielce - Amkar Perm - zespół młodzieżowy (Turcja) 4:0, Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 3:3, Pogoń Szczecin - Omonia Nikozja (Cypr) 1:1, Kuźnia Ustroń - Piast Gliwice 0:4, Jagiellonia Białystok - Stomil Olsztyn 1:0, GKS Tychy - GKS Katowice 2:1, Ekranas Poniewież (Litwa) - Jagiellonia Białystok 0:2, Widzew Łódź - Pelikan Łowicz 3:0, Warta Poznań - Zagłębie Lubin 3:6.