MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lista samochodów niebezpiecznych

Fot. sxc.hu
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował o możliwych usterkach w skodach, nissanach, fordach, suzuki, renault i jaguar.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował o możliwych usterkach w skodach, nissanach, fordach, suzuki, renault i jaguar. Fot. sxc.hu
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował listę samochodów, w których niektóre elementy mogą stanowić zagrożenie dla użytkowników. Na liście niebezpiecznych aut znalazły się m.in.: skody, fordy, renault i jaguary.

Skoda
W niektórych skodach roomster, z rocznika modelowego 2010, wyprodukowanych w Czechach, sprawa dotyczy tylnego, środkowego pasa bezpieczeństwa. Istnieje ryzyko, że może on nie odpowiadać parametrom wymienionym w dokumentacji technicznej.

W innym modelu tej marki, dieslach Superb II wyprodukowanych w okresie 16 lipca 2008 do 25 luty 2009, istnieje ryzyko termicznego przeciążenia przewodu masowego elementu grzejnego w systemie ogrzewania. Powodem jest nieprawidłowe przykręcenie tego przewodu.

Ford

W niektórych samochodach ford focus 1,6, 1,8 i 2,0, Duratorq-TDCi (DV) (DW) (Lynx), wyprodukowanych w okresie od 1 czerwca 2006 do 25 stycznia 2007 w Niemczech, Hiszpanii i Rosji, może dochodzić do nadmiernej korozji elementów układu chłodzenia silników. Wada występuje w samochodach użytkowanych w krajach, w których podczas zimy drogowcy używają dużych ilości soli.

W ekstremalnych przypadkach korozja może przenieść się na przewody elektryczne i powodować ich przegrzanie.

W niektórych fordach transitach, wyprodukowanych w okresach od 20 lutego 2004 r. do 31 maja 2006 r. w Niemczech i od 1 lipca do 31 sierpnia 2007 r. w Turcji i Wielkiej Brytanii istnieje ryzyko odłączenia się kierownicy od kolumny kierowniczej. Powodem jest wada odlewu piasty środkowej.

Nissan, renault

W niektórych nissanach X83 Primaster istnieje możliwość obluzowania klamry tylnych pasów bezpieczeństwa, co może skutkować jej odłączeniem od ramy siedzenia.

W niektórych egzemplarzach nissan qashqai, qashqai +2 (J10) i X-Trail (T31) może dojść do obluzowania się nakrętki pokrywy przekładni kierowniczej. W skrajnych przypadkach może to prowadzić do utraty możliwości kierowania pojazdem.

W niektórych renaultach twingo II, wyprodukowanych w okresie od 1 września 2008 r. do 28 lutego 2009 r., stwierdzono ryzyko trwałego lub chwilowego zwolnienia blokady położenia fotela kierowcy w prowadnicach. Grozi to utratą panowania nad pojazdem.

Suzuki, jaguar

W niektórych suzuki swift, wersjach trzy i pięciodrzwiowej o pojemności silników 1,3; 1,5 i 1,6 możliwe jest szybkie korodowanie styków lampki bagażnika oraz mocowań tylnych pasów bezpieczeństwa. Powodem jest zastosowanie niewłaściwego materiału do produkcji wykładziny bagażnika. Wada ta może powodować zmniejszenie wytrzymałości pasów bezpieczeństwa a podczas ewentualnego wypadku ich pęknięcie.

W niektórych jaguarach XF 3.01 diesel znajdująca się w zbiorniku elektryczna pompa zasilająca układ paliwowy, może być nieprawidłowo zasilana podczas pracy silnika. Usterka może spowodować zatrzymanie pracy silnika. Jego powtórne uruchomienie jest wtedy możliwe dopiero po 20 - 30 sekundach kręcenia rozrusznikiem.

Producenci wszystkich samochodów deklarują, że na swój koszt usuną usterki.

Źródło:
Lista samochodów niebezpiecznych dla użytkowników wg UOKiK - nowiny24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński