Jacek Kmiecik
EPA/PAP
Magda Linette w parze z Amerykanką Bernardą Perą przegrała z rozstawionym z numerem 4 amerykańsko-australijskim duetem Nicole Melichar-Martinez i Ellen Perez 3:6, 6:3, 6-10 w drugiej rundzie gry podwójnej turnieju masters WTA 1000 w Indian Wells w Kalifornii (USA). Mecz trwał równo półtorej godziny.

Nicole Melichar-Martinez i Ellen Perez pokonując Magdę Linette i Bernardę Parę w super tie breaku 6:3, 3:6, 10-6 zrewanżowały się Polce i Amerykance za porażkę w jesiennym US Open.

Identyczne zwycięstwa w dwóch pierwszych setach

Linette i Pera rozpoczęły mecz od przełamania, ale rywalki momentalnie odrobiły straty i od stanu 3:3 wygrały trzy kolejne gemy oraz pierwszego seta.

W drugiej partii Magda z Bernardą ponownie przełamały przeciwniczki i znowu straciły przewagę. W czwartym gemie obroniły jednak break pointy i w kolejnym same ponownie przełamały Nicole i Ellen, wychodząc na prowadzenie 4:2. Do końca seta kontrolowały przebieg gry i doprowadziły do super tie breaka.

Super tie break dla rywalek Linette i Pery

W nim obie pary popełniały dużo błędów serwisowych. Minimalną przewagę zdołały jednak osiągnąć Melichar-Martinez z Perez i nie oddały przewagi do końca.

Dla Linette było to pożegannie z Tennis Paradise. Poznanianka w pierwszej rundzie gry pojedyńczej przegrała z 77. na liście WTA Amerykanką Taylor Townsend 6:3, 6:7(3), 1:6. Na początek debla razem z Perą pokonały Gruzinkę Oksanę Kałasznikową i Amerykankę Alycię Parks 7:5, 6:3, ale druga runda nie była już udana.