MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Konsultacje społeczne w sprawie przebiegu obwodnicy Polic. Wkrótce poznamy efekty rozmów [MAPA WARIANTÓW]

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
W Policach odbyły się dwa spotkania w ramach konsultacji społecznych, w sprawie budowy obwodnicy Polic. Mieszkańcy rozmawiali o inwestycji w Szkole Podstawowej nr 5 i w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8
W Policach odbyły się dwa spotkania w ramach konsultacji społecznych, w sprawie budowy obwodnicy Polic. Mieszkańcy rozmawiali o inwestycji w Szkole Podstawowej nr 5 i w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 Marek Jaszczyński
Niedługo poznamy raport z rozmów z mieszkańcami, a na przełomie marca i kwietnia dowiemy się jaki będzie ostateczny przebieg arterii.

Do 10 marca poznamy efekty konsultacji. Wpłynęło 720 ankiet dotyczących przebiegu. Teraz przyszedł czas na poznanie opinii przedstawicieli samorządu, firm i instytucji.

- Czekamy na opinie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, prezydenta Szczecina, Grupy Azoty, czy marszałka województwa. Na tej podstawie będziemy modyfikować wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego, który będzie przedstawiony prezesowi Rady Ministrów - mówi Jakub Pisański, zastępca burmistrz Polic. - Myślę, że to będzie na przełomie marca i kwietnia.
Obwodnica ma przebiegać pomiędzy drogą powiatową Szczecin - Police a drogą wojewódzką 114, czyli dochodzić do ulicy Tanowskiej w Policach i stanowić dojazd do „Węzła Police” Zachodniego Obejścia Drogowego Szczecina.

Do Urzędu Miejskiego w Policach wpłynęły również listy z kilkuset podpisami przeciw wariantowi żółtemu. Wariant żółty zakłada budowę drogi jednojezdniowej i rozpoczyna się od ulicy Nadbrzeżnej, tuż przy wjeździe do Polic od strony Skolwina, stąd wiedzie pod linią kolejową nr 406 i dochodzi do ul. Przęsocińskiej w pobliżu "Miasteczka Rzemieślniczego". Dalszy przebieg zaplanowano przez park leśny Mścięcino tuż obok Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Nad Grzepnicą". W rejonie Siedlic obwodnica pokrywa się z dłuższym wariantem niebieskim, kieruje się na północ i dociera do drogi wojewódzkiej nr 114, między Trzeszczynem a Policami. Stąd ma prowadzić do "Węzła Police" na planowanej Zachodniej Obwodnicy Szczecina.

Ile pieniędzy?

Przypomnijmy, że Police otrzymały 245 mln zł z V edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dla obwodnicy Polic stanowiącej dojazd do węzła Police Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina. Gmina ma tylko dziewięć miesięcy na ogłoszenie przetargu w formule „zaprojektuj i wybuduj”, gdzie najpierw trzeba będzie opracować program funkcjonalno-użytkowy, który będzie załącznikiem do dokumentacji przetargowej. Inwestycja ma być zakończona do grudnia 2026 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński