Koniec wyjazdowej serii zwycięstw Spójni Stargard

draz
Tadeusz Surma
W czternastej kolejce I ligi koszykarzy Spójnia Stargard przegrała na wyjeździe z Notecią Inowrocław 75:84.

Spójnia Stargard grała w sobotę w Inowrocławiu z niżej notowaną Notecią Inowrocław. Stargardzki zespół wygrał pięć wcześniejszych wyjazdowych spotkań, ale tym razem musiał uznać wyższość rywala.

Po pierwszej połowie Spójnia przegrywała siedmioma punktami, ale w trzeciej kwarcie przeważała i zmniejszyła straty. W czwartej kwarcie wystarczyło kilka minut skuteczniejszej gry gospodarzy, by odskoczyli na bezpieczną odległość. Goście nie byli już w stanie powalczyć o zwycięstwo.

Noteć górowała nad Spójnią w rzutach z dystansu. Trafiła dziewięć trójek mając 40 procent skuteczności. Stargardzianie osiem razy trafili za 3 pkt, ale mieli w tym elemencie niespełna 30 procent skuteczności.

Noteć Inowrocław - Spójnia Stargard 84:75 (23:20, 18:14, 17:21, 26:20)

Spójnia: Pacocha 21 (cztery razy za 3 pkt), Pytyś 14, Raczyński 13 (2), Pabian 11 (1), Pieloch 6 (1), Wróblewski 6, Bodych 4, Koziorowicz.