MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejne zatrzymania dot. grupy przestępczej zajmującej się nielegalnymi grami hazardowymi

Bogna Skarul
Bogna Skarul
Zdjęcie poglądowe
Zdjęcie poglądowe Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
Pod koniec sierpnia funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wspólnie z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) zatrzymali trzech członków grupy przestępczej, organizującej nielegalne gry hazardowe. To kolejne zatrzymania w tej sprawie. Nadzór nad śledztwem sprawuje Prokuratura Regionalna w Szczecinie.

Jak informuje Małgorzata Brzoza, rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie ta grupa przestępcza osiągnęła z tytułu przestępstwa ponad 15 mln zł.

- Przeprowadzono szereg przeszukań, zarówno w miejscach zamieszkania podejrzanych i w miejscach prowadzenia przez nich działalności gospodarczej - mówi rzeczniczka prasowa. - Podczas przeszukań zabezpieczono dokumentacje, dyski i nośniki pamięci. Zatrzymano również pieniądze, które zostaną zaliczone na poczet grożącej kary.

Prokurator postawił zatrzymanym zarzut kierowania i działania w strukturach zorganizowanej grupy przestępczej oraz kilkaset zarzutów karno-skarbowych.

Wobec wszystkich zatrzymanych sąd, na wniosek prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

CZYTAJ TAKŻE:

Sprawą zajmują się funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oraz Wydziału Zamiejscowego w Szczecinie Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Gdańsku. Nadzór nad śledztwem sprawuje Prokuratura Regionalna w Szczecinie.

Dotychczas w tej sprawie KAS i ABW zatrzymały w sumie 13 członków zorganizowanej grupy przestępczej. W tej chwili w areszcie przebywają 4 zatrzymane osoby.

- Ale ta sprawa jest rozwojowa. Na pewno będzie jej dalszy ciąg - dodaje Małgorzata Brzoza. - Pierwsze zatrzymania w tej sprawie miały miejsce już w czerwcu tego roku.

Pierwsze zatrzymania i konfiskaty

Na początku czerwca funkcjonariusze KAS z Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego i funkcjonariusze Wydziału Zamiejscowego w Szczecinie Delegatury ABW w Gdańsku, na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, zatrzymali ośmiu członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się grami hazardowymi oraz praniem pieniędzy pochodzących z tego procederu.

Już wtedy na terenie województwa zachodniopomorskiego, prowadzono szereg przeszukań w miejscu zamieszkania podejrzanych i w miejscach prowadzenia przez nich działalności gospodarczej.

- W wyniku tych czerwcowych przeszukań zabezpieczono ponad 131 tys. zł gotówką oraz około 0,5 kg złota - przypomina Małgorzata Brzoza. - Dokonano również zajęcia mienia w postaci 4 samochodów o łącznej wartości 350 tys. zł.

Wobec dwójki podejrzanych, w czerwcu prokurator zastosował nieizolacyjne środki zapobiegawcze w postaci: poręczenia majątkowego, dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu kontaktowania się z określonymi osobami. W przypadku pozostałych zostały skierowane wnioski o zastosowanie tymczasowych aresztowań na okres 3 miesięcy.

Rzeczniczka prasowa podkreśla, że sprawa, która swój początek miała w czerwcu tego roku jest rozwojowa i zajmują się nią służby z całego kraju.

- To jest spora grupa przestępcza, a jej działalność jest rozproszona - dodaje.

ZOBACZ TEŻ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Od jutra strefa buforowa na granicy z Białorusią

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński