Kobieca Pogoń Szczecin nadal jest liderem, ale w ekstralidze robi się gorąco

Piłkarki Pogoni muszą szybko przerwać zły okres w elicie.
Piłkarki Pogoni muszą szybko przerwać zły okres w elicie. Andrzej Szkocki
Piłka nożna kobiet. Pogoń Szczecin notuje najgorszą serię w sezonie. Nasze liderki przegrały w meczu na szczycie Ekstraligi 0:1 z GKS Katowice.

Tydzień temu spotkanie Pogoni ze Śląskiem Wrocław miało słodko-gorzki smak. Porażka zawsze boli, ale na stadionie im. Floriana Krygiera, gdzie nasze piłkarki grały po raz pierwszy, zjawiło się ponad trzy tysiące kibiców i był to rekord frekwencji na damskim futbolu w naszym kraju. Tym bardziej mecz z wiceliderem tabeli, GKS, jawił się jako ten, w którym trzeba było pokazać, że wpadka ze Śląskiem to tylko wypadek przy pracy.

Niestety, nie udało się to. Pogoń nie grała dobrze w I połowie, notowała sporo niedokładności, a gra się nie kleiła. Wykorzystały to gospodynie, które po golu Aleksandry Nieciąg prowadziły do przerwy 1:0. Po zmianie stron niewiele się zmieniło, Pogoń biła głową w mur, którego ostatecznie nie była w stanie skruszyć.

GKS Katowice - Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)
Bramka: Nieciąg (23).

Pogoń: Palińska - Litwiniec, Brzozowska, Szymaszek, Dyguś, Okoniewska, Brodzik, Zdunek, Giętkowska, Crim, Oleszkiewicz.

Inne wyniki 15. kolejki: Czarni Sosnowiec - Górnik Łęczna 0:0, Śląsk Wrocław - Medyk Konin 5:1, APLG Gdańsk - Pogoń Tczew 4:1, UJ Kraków - Rekord Bielsko-Biała 3:1.