Klasa okręgowa: Wiosna należy do Morzycka

Maciej Ropiejko - lider Morzycka Moryń
Maciej Ropiejko - lider Morzycka Moryń Andrzej Szkocki
Maciej Ropiejko i spółka odnieśli trzecie zwycięstwo w klasie okręgowej szczecińskiej. I są już na 3. miejscu w tabeli.

Morzycko Moryń było faworytem spotkania z Iną Ińsko i nie tylko ze względu na atut boiska. Gospodarze są w dobrej formie, co potwierdzili w lidze i w Pucharze Polski. W środę ograli Spartę Węgorzyno 2:0 i są już w półfinale rozgrywek na szczeblu okręgu szczecińskiego. W poniedziałek poznają kolejnego przeciwnika.

Spotkanie z Iną rozpoczęło się dla morynian idealnie. Już pierwsza akcja zakończyła się zdobyciem bramki, a szczęśliwym strzelcem był Aleksander Panicz. Minął kwadrans a było już 2:0 i stało się jasne, że gościom ciężko będzie wrócić do meczu. Nadzieja na chwilę wróciła w 31. minucie, gdy snajper Morzycna Maciej Ropiejko nie wykorzystał rzutu karnego, ale trwało to krótko. Jeszcze przed przerwą gospodarze wbili trzecią bramkę, a sam Ropiejko zrehabilitował się w 78. minucie. W sumie Morzycko odniosło wysokie zwycięstwo, najwyższe w tej kolejce klasy okręgowej i ściga prowadzące zespoły ze Stargardu i Trzebiatowa. W trzech meczach ligowych zespół strzelił 11 bramek, co daje wysoką średnią na mecz.
Morzycko Moryń – Ina Ińsko 5:1
Bramki dla Morzycka: Panicz (1), Trubicki (17), Donos (45), Ropiejko (78), Pohorecki (88).

Blisko trzeciej porażki na wiosnę był zespół Wybrzeża Rewal. W pierwszej połowie to Stal Szczecin sprawiała korzystniejsze wrażenie i po półgodzinie gry Rafał Komar podał do Rafała Bakuna, a ten wykorzystał sytuację sam na sam.
Po zmianie stron goście byli aktywniejsi, szukali wyrównania i w 67. minucie wykorzystali rzut karny. Do końca nic się już nie zmieniło, a żaden z zespołów nie był specjalnie zadowolony z podziału punktów.
Stal Szczecin – Wybrzeże Rewal 1:1
Bramki: Bakun (30) – Gumeniuk (67 – karny)
Stal: Jarząbek - Ceglarek, Staciwa, Masłowski, Mazurek - Waszak, Stefaniak, Komar, Bakun, Wójtowicz - Wiśniewski.

Jeden z faworytów do awans znów stracił punkty, tym razem na swoim boisku. Chemik musiał sobie radzić bez Bartosza Ławy, ale brak doświadczonego zawodnika nie był aż tak widoczny. Policzanie w pierwszej połowie mieli wyraźną przewagę, stworzyli kilka sytuacji, ale byli nieskuteczni. Za to Arkonia groźniej atakowała rzadziej, ale miała szczęście. Filip Kosakowski strzelił przed przerwą bramkę i goście prowadzili. Po zmianie stron trwał napór gospodarzy i dopiero w 89. Mateusz Sowała wyrównał.
Chemik Police – Arkonia Szczecin 1:1
Bramki: Sowała (89) – Kosakowski (37)
Chemik: Mekwiński – Andrzejewski, Janicki, Kapelusz, Lewandowski, Maśniak, Sowała, Skrętny, Szewczykowski, Wowczenko, Ziółkowski.
Arkonia: Klichowski - Jurys (79 Szymański), Kaźmierczak, Matysiak, Kochański, Langner, Walles, Kleszczyński (71 Wojtasik), Bachmatiuk, Kujawa, Kosakowski.

Mierzynianka Mierzyn – Czarni Lubanowo 3:0
Bramki: Ruciński (25 i 65), Kołtunowski (75)
Mierzynianka: Olczyk – Andruszko (76 Porzeziński), Kołtunowski, Maciejewski, Mikołajczyk (46 Olechowski), Papierz, Przewoźniak (80 Wierszałowicz), Rajmer, Ruciński (67 Szwak), Targoński, Zima.
Czarni: Gałka – Anulicz, Błaszczyk, Borsuk, Grzech, Kubicki (70 Kaźmierczak), Magdziarz, Makrzanowski (90 Korobiejko), Nagaj, Wahidi, Wierzchowski.

Polonia Płoty – Zorza Dobrzany 3:3
Bramki: Orzechowski (20), Ratajczyk (32), Stachowiak (90) – Dziewiński (6), Zielonka (44 i 63)
Polonia: Kopeć – Feledyn, Góralski, Kozłowski, Mirecki (67 Leder), Nabrzewski, Orzechowski (67 Marchewka), Podbiegło (85 Stachowiak), Ratajczyk, Wasiak, Woźniak.
Zorza: Kamecki – Donifacy, Dziewiński, Filocha, Grzelak, Kierek, Klęczar, Maziarz, Rembisz, Tomporowski (70 Jagodziński), Zielonka (82 Sadowski).

Intermarche Rega Trzebiatów – Błękit Pniewo 1:1
Bramki: Łapa (39) – Pawlus (79)
Rega: Gładysz – Duńczak, Kocur (84 Zelmachowicz), Kordowski, Kurczak, Łapa (60 Jarecki), Major, Muzyczuk, D. Przygoda (72 Samulski), M. Przygoda, Zaręba.
Błękit: Janiak – Hołownia, Jastrzębski (85 Klimiuk), Kaniecki, Kłos (62 Pawlus), Lewandowski, Malik, Marzantowicz, Plis (89 Szynal), Włoch (50 Nikitiński).

Odra Chojna – Iskra Golczewo 1:2
Bramki: Daszkiewicz (35) – Roszak (25), Oleniuk (64)
Odra: A. Andrzejewski – P. Andrzejewski, Chwałek, Daszkiewicz, Domjahn (61 Łągiewczyk), Fedorowicz, Głowacki, Łapiński, Madera (85 Koster), Pożyczka, Zatorski.
Iskra: Kamil Kowalski – Bodys, Gibas, Kostur (85 M. Piotrowski), Kamil Kowalski, Madej (46 Biernacki), Oleniuk, Pflanz, R. Piotrowski (90 Trepkowski), Roszak, Smerdel.