MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kaszanka - pieniądze dla szczecińskiego hospicjum. Szósta edycja akcji charytatywnej

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Dzięki hojności słuchaczy radia RMF FM Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci w Szczecinie otrzymało dwa samochody osobowe i sprzęt medyczny.
Dzięki hojności słuchaczy radia RMF FM Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci w Szczecinie otrzymało dwa samochody osobowe i sprzęt medyczny. RMF FM/materiały prasowe
Dwa samochody osobowe i sprzęt medyczny otrzymało Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci w Szczecinie dzięki akcji charytatywnej "Kaszanka" organizowanej wśród słuchaczy RMF FM przez waszyngtońskiego korespondenta tej stacji Pawła Żuchowskiego. Przez 6 lat trwania inicjatywy zebrano ponad 1,2 mln zł.

Zakończyła się 6. edycja akcji charytatywnej na rzecz szczecińskiego hospicjum. Dzięki hojności słuchaczy radia RMF FM Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci w Szczecinie otrzymało dwa samochody osobowe i sprzęt medyczny.

- Samochody, które nam przekazaliście, będą do dyspozycji lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów. Każdego dnia będą pokonywać setki kilometrów, bo w hospicjum domowym samochód, to jedno z podstawowych narzędzi pracy - podkreśla Kinga Krzywicka, prezes Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci. - Chciałabym bardzo wszystkim podziękować, że wspieracie nas już kolejny rok. To ma dla nas ogromne znaczenie.

Przypomnijmy, że w tym roku odbyła się już szósta z kolei edycja akcji charytatywnej "Kaszanka" organizowana wśród słuchaczy RMF FM przez waszyngtońskiego korespondenta tej stacji Pawła Żuchowskiego. Za zebrane dzięki niej pieniądze udało się kupić i przekazać hospicjum stacjonarne koncentratory tlenu oraz dwa samochody, którymi lekarze, pielęgniarki i rehabilitanci będą dojeżdżać do małych pacjentów.

- Jestem niezmiernie szczęśliwy, że za każdym razem, kiedy rozpoczynamy tę akcję, odzew naszych słuchaczy jest ogromny - podkreśla Paweł Żuchowski. - Dzisiaj poprzez media społecznościowe napisała do mnie pani z Australii, która słucha radia RMF FM w internecie, z informacją, że przyłączyła się do zbiórki. Każdego roku jest mocne zaangażowanie polonii amerykańskiej. Ludzie, którzy mieszkają tysiące kilometrów od kraju, chcą pomagać instytucjom w Polsce zajmującym się pomocom potrzebującym.

Akcja "Kaszanka" rozpoczęła się spontanicznie w 2018 r., kiedy Paweł Żuchowski odpowiedział na żart polskiego koszykarza, grającego w USA Marcina Gortata. Szukał wtedy obywatela Stanów, który zje zasmażaną z jajkiem typową polską kaszankę. Obiecał za to 1000 dolarów. Paweł Żuchowski znalazł chętnego, a pieniądze trafiły na konto Hospicjum. Po apelu dziennikarza kolejne osoby zaczęły wspierać placówkę, w tytule przelewu wpisując "Kaszanka".

W ciągu sześciu edycji akcji słuchacze wspomogli hospicjum kwotą ponad 1,2 mln zł. W tym czasie placówka otrzymała siedem samochodów i kilkadziesiąt urządzeń medycznych, m.in. respiratory, asystory kaszlu, stacjonarne i przenośne koncentratory tlenu.
RMF FM to największa rozgłośnia radiowa w Polsce, codziennie gromadzi ponad 8 mln słuchaczy, a jej udział w czasie słuchania wynosi blisko 30 proc. Stacja nadaje "Najlepszą Muzykę" w formacie AC (adult contemporary) - przeboje z ostatnich dekad. RMF FM uznawane jest za jedno z najszybszych i najbardziej wiarygodnych źródeł informacji. "Fakty RMF FM" przygotowuje zespół kilkudziesięciu dziennikarzy, reporterów lokalnych i korespondentów zagranicznych.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński