Jak głosowali posłowie z Pomorza Zachodniego w obronie imienia św. Jana Pawła II?

Redakcja
Adam Jankowski/Polska Press
Po emisji reportażu w telewizji TVN, który obciążał kardynała Karola Wojtyłę o zaniechania ws. przypadków pedofilii w Kościele, Sejm przyjął uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II.

Uchwała o obronie dobrego imienia Jana Pawła II została przyjęta przez Sejm 271 głosami. Przeciw opowiedziało się 43 polityków, a od głosu wstrzymało się czterech. Posłowie Koalicji Obywatelskiej nie wzięli udziału w głosowaniu.

„Jego słowa i czyny demonstrowały i budziły miłość do Ojczyzny, wspierając czynnie naród polski w dążeniach do odzyskania wolności i niepodległego bytu państwowego. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowania potępia medialną, haniebną nagonkę, opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest Wielki Papież – św. Jan Paweł II najwybitniejszy Polak w historii” – napisano w przyjętej uchwale.

Sejm większością głosów przyjął w czwartek proponowaną przez PiS uchwałę ws. ochrony dobrego imienia Jana Pawła II. Projekt poparła także Konfederacja i PSL.

Tak głosowali posłowie z okręgu wyborczego nr 41 (Szczecin)

Lewica:
Katarzyna Kotula - przeciw
Dariusz Wieczorek - przeciw

Prawo i Sprawiedliwość:
Leszek Dobrzyński - za
Michał Jach - za
Marek Gróbarczyk - za
Artur Szałabawka - za

Koalicja Polska:
Jarosław Rzepa - za

Koalicja Obywatelska:
Magdalena Filiks - nie głosował
Grzegorz Napieralski - nie głosował
Arkadiusz Marchewka - nie głosował
Sławomir Nitras - nie głosował
Artur Łącki - nie głosował

Gazeta Lubuska. Ewakuacja w Zielonej Górze. W garażu były bomby

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
A K
Żenujące, że parlament w tak trudnych czasach zajmuje się czymś co mało kogo obchodzi. Poza tym czuć w tym zapach kampanii wyborczej. Ogólnie żenuła.
J
Jan Borowy
Od kiedy Sejm specjalną ustawą uznał, że obrona Częstochowy wyglądała tak, jak to opisał Sienkiewicz to właściwie nic już nie powinno zaskoczyć czy zdziwić. I co da ta ustawa? Czy zamknie usta opinii publicznej na świecie? A może Polska wypowie komuś wojnę za "szkalowanie JPII"? Posłowie są ludźmi. Nie mają boskich sił sprawczych. W dodatku jest tu pomieszanie pojęć. Papieżowi JPII a wcześniej abp Wojtyle zarzuca się, że ukrywał ohydę pedofilii w Kościele a nie, że nie wspierał dążeń Polaków do odzyskania wolności czy czegoś jeszcze, co posłowie napisali. Jakby jedno wykluczało drugie.
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie