Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak ciekawie spędzić wakacje? Atrakcje w Świnoujściu i Międzyzdrojach

Anna Folkman
Wakacji nie trzeba spędzać tylko na plaży i w restauracjach. Polskie wybrzeże oferuje turystom wiele atrakcji. W Świnoujściu można nie tylko podziwiać gazoport

Oprócz tego, że Świnoujście ma najpiękniejszą plażę w Polsce, o czym świadczy Błękitna Flaga, wyróżnienie nadawane kąpieliskom, które spełniają najwyższe światowe standardy w kilku kategoriach, m.in. czystości wody i bezpieczeństwa, to ma też do zaoferowania wiele atrakcji w samym mieście.

Będąc w Świnoujściu masz blisko do...

Dawnego ratusza - dziś siedziby Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Znajdują się tu zbiory prezentujące historię rybołówstwa, dzieje miasta i regionu, stare przyrządy nawigacyjne, okazy fauny morskiej. Miejsce wielu wystaw. Muzeum mieści się na Pl. Rybaka 1, jest otwarte w lipcu i sierpniu od poniedziałku do piątku w godz. 10 -20, soboty-niedziele w godz. 10 - 18.

Fortu Anioła prowadzą znaki, które zobaczymy zaraz po zejściu z promu Karsibór. Wybudowany został w latach 1854-58 na wzór Mauzoleum Hadriana - dzisiejszy Zamek Św. Anioła w Rzymie. Obecnie fort można zwiedzać w godz. 10 - 18. Fort Zachodni natomiast wybudowano w latach 1843-1863, był wielokrotnie modernizowany. Po wojnie do 1962 roku stacjonowały tam wojska radzieckie. Fort jest otwarty codziennie w godz.10 - 20.

Wieży widokowej przy ul. Paderewskiego 7, która znajduje się w miejscu po byłym kościele protestanckim Marcin Lutra, zniszczonym pod koniec II wojny światowej. Jest otwarta codziennie w godz. 10 - 21.

Parku Zdrojowego z XIX w., który powstał według projektu architekta ogrodów królewskich m.in. w Berlinie i Poczdamie - Petera Josefa Lene. Znajduje się tutaj roślinność śródziemnomorska ze starodrzewiem liczącym ok. 150 lat.

Falochronów z początku XIX wieku, zachodni wraz ze stawą „Młyny” - znakiem nawigacyjnym w kształcie wiatraka, centralny - o długości przeszło 1400 metrów w głąb morza.

Latarni Morskiej z 1858 roku, która jest najwyższą nad Bałtykiem (68 m), 308 schodów prowadzi na taras widokowy, w obiekcie znajduje się wystawa latarnictwa i ratownictwa morskiego. Latarnię można zwiedzać w godz. Od 9 do 20.

Fortu Wschodniego (Gerharda) to jedna z trzech zachowanych XIX-wiecznych fortyfikacji wchodzących w skład Twierdzy Świnoujście. W pomieszczeniach fortu oglądać można ekspozycję dotyczącą świnoujskich fortyfikacji, eksponaty znalezione na ich terenie. Fort ma swojego komendanta od godz.10 do 20.

Międzyzdrojów, które liczą około 6,5 tys. mieszkańców. To miejscowość położona na największej polskiej wyspie Wolin, mało kto wie, że tutaj w Zatoce Pomorskiej, woda jest cieplejsza niż gdziekolwiek indziej!

Alei Gwiazd w Międzyzdro-jach, która jest dziełem prof. Adama Myjaka, nazwa związana jest z organizowanym od 1996r. Festiwalem Gwiazd. Jest to nietypowa aleja, na której uwieczniono w brązie ponad 100 odcisków dłoni artystów i pomniki, upamiętniają-ce wielkie postacie kina i te-atru.

Molo w Międzyzdrojach - ma długość 395 m i jest najdłuższym betonowym molo w Polsce.

Pokazowej Zagrody Żubrów w Międzyzdrojach. Jest na terenie Wolińskiego Parku Narodowego oddalona od miasta o 1,2 km. Utworzono ją 1976 roku jako obiekt turystyczno - edukacyjny Parku. Podziwiać tu można stado żubrów oraz piękne okazy jeleni, saren, dzików i bielika.

Zobacz także: Justyna Steczkowska - Międzyzdroje / Festiwal Gwiazd 2016

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński