Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Inspiration Day 2016. Gwiazdy motywowały szczecinian [zdjęcia]

Marek Rudnicki
Niezwykłe kulturalne i społeczne wydarzenie, Inspiration Day 2016 zorganizowane zostało w Sali Kongresowej Uniwersytetu Szczecińskiego.

To całodniowe spotkanie gości, którzy motywują i zachęcają słuchaczy, aby ci uwierzyli we własne możliwości. Wśród prelegentów są m.in. Jerzy Owsiak, Mateusz Kusznierewicz czy Beata Pawlikowska. Ta ostatnia przez godzinę niezwykle sugestywnie opowiadała na przykładach własnych, co to znaczy być asertywnym, jak przeciwstawiać się własnym słabościom i lękom, jak wreszcie zdobyć się na dowagę, aby głośno wypowiedzieć to co się myśli i czuje. Jak się wydaje, najbardziej trafiła do słuchaczy zbierając burzliwe oklaski.

W trakcie imprezy odbywają się warsztaty motywacyjne, wykłady i konkursy.

- Każda z osób, które do nas przyjechały, reprezentuje inny rodzaj materii, ale każda z nich motywuje słuchacza do działania i przełamywania własnej słabości, która stawia go na boczny tor życia - mówi organizator Michał Hamera.

Pytany, czy jedna taka impreza to nie za mało dla Szczecina odpowiada, że jedna w zupełności wystarcza. Większa ilość spowodowałaby nasycenie ciekawości i znudzenie tematem.

Wśród gości i prelegentów imprezy dziennikarz Szymon Hołownia, autor książki "Jak robić dobrze” i założyciel fundacji wspierających dom dziecka w Zambii. Jego zdaniem dla każdego człowieka najważniejszym jest żyć sprawami, które się głosi, a nie tylko pięknie o nich opowiadać.

- Trzeba zjeść lekarstwa, a nie recepty – podsumowuje sens działania każdego człowieka.

Polecamy na gs24.pl:

Pogodno jako całośćPrzez wielu uchodzi za najpiękniejszą dzielnice willową w Polsce. Warto wybrać się tu na spacer. Można chodzić wąskimi uliczkami godzinami i podziwiać mnóstwo pięknych domów schowanych pośród zieleni. Mieszka tu około 25 tysięcy szczecinian. Polską nazwę Pogodno wprowadzono urzędowo w 1947 roku. Do 1945 tereny na wschód od ul. Traugutta nosiły nazwę (niem.) Ackermannshöhe ("Wzgórze Ackermanna"), na cześć ówczesnego nadburmistrza miasta. Część pomiędzy obecnymi ul. Czorsztyńską i Poniatowskiego nosiła nazwę Braunsfelde ("Pole Brauna").Centralną osią dzielnicy jest ul. Mickiewicza (na zdjęciu), dwupasmowa arteria, w środku której jeżdżą tramwaje w stronę centrum Szczecina.

7 cudów szczecińskich osiedli. Na początek Pogodno [nowy cykl gs24.pl]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński