MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Inne banki tną oprocentowanie lokat, ten odwrotnie. Teraz dołożył możliwość zgarnięcia 2 tys. zł w formie bonusów. Dla kogo nowa oferta?

Jerzy Mosoń
Jerzy Mosoń
Gdy inne banki podnoszą opłaty i tną oprocentowanie depozytów, jeden gracz działający na polskim rynku idzie pod prąd
Gdy inne banki podnoszą opłaty i tną oprocentowanie depozytów, jeden gracz działający na polskim rynku idzie pod prąd jermos/PPG
Francuski bank Credit Agricole wbrew panującym w Polsce trendom zmniejszania oprocentowania swoich produktów włącza do swojej oferty nowy hit. Niektórzy klienci banku mogą liczyć teraz na bonusy warte do 2 tys. zł. Kto tyle dostanie?

Spis treści

Odkąd w Polsce zaczęła spadać inflacja, większość banków zmniejsza oprocentowanie oferowanych lokat. Obecnie, za bardzo dobrą ofertę uznaje się instrumenty finansowe wycenione na 7 proc. zysku w skali roku, a za dobre te produkty, które zapewniają 6 proc. zysk. Od dwóch miesięcy Credit Agricole idzie jednak pod prąd, jeśli chodzi o długoterminowe depozyty. Teraz dokłada coś jeszcze. Tym razem najwięcej może zyskać drobny biznes.

Oferta lokat bankowych w maju. Jest jeden lider

W maju liderem lokat bankowych jest ponownie francuski bank Credit Agricole, który od marca oferuje lokatę 8 proc., co jest ewenementem na polskim rynku depozytów.

W maju stosunkowo wysokie oprocentowanie długoterminowych depozytów oferują także: Nest Bank (Lokata Witaj – 7,1 proc.), VeloBank (Lokata Mobilna na Start – 7 proc.) Bank Nowy (NOWYdepozyt 1M Wysoki procent – 7 proc.). Z grupy banków, które jeszcze w kwietniu proponowały instrumenty z możliwością zysków na poziomie 7 proc. i więcej zniknął Raiffeisen Digital Bank. Ranking lokat majowych potwierdza, że liderem na polskim rynku pod względem jest francuski podmiot. Teraz Credit Agricole postanowił powalczyć o innego klienta.

Biznesowe konto z premią wartą nawet 2 tys. zł. Francuzi szukają klientów w drobnym biznesie

Przedsiębiorcy, którzy do 31 lipca otworzą w Credit Agricole jedno z biznesowych kont: Solista Biznes, Sonata Biznes i Symfonia Biznes mogą liczyć na bonusy warte łącznie 2 000 zł.

– Premiujemy te rozwiązania, które są najbardziej użyteczne i przydatne w prowadzeniu biznesu. Do tego przedsiębiorcy mogą liczyć na atrakcyjną gratyfikację za aktywne bankowanie z Credit Agricole – mówi Marcin Jagodziński, dyrektor departamentu zarządzania segmentami, Daily Banking oraz produktami oszczędnościowymi w Credit Agricole.

Co trzeba zrobić, by otrzymać taką kwotę, oprócz posiadania rachunku z kartą debetową i dostępem do serwisów elektronicznych (aplikacja CA24 Mobile i CA24 eBank)?

  • 900 zł jako 5 proc. wykonanych płatności kartą w miesiącu. Warunkiem otrzymania premii jest wykonanie minimum trzech płatności kartą w każdym miesiącu kalendarzowym. Bank przyzna nie więcej niż 150 zł miesięcznie i nie więcej niż 900 zł w okresie korzystania z promocji.
  • 500 zł za podpisanie umowy o kredyt firmowy w ciągu sześciu miesięcy od zawarcia umowy o prowadzeniu rachunku.
  • 300 zł za podpisanie w ciągu sześciu miesięcy od założenia konta umowy o terminal POS z partnerem Elavon, za pośrednictwem partnera lub banku. Klient musi zapewnić minimum 1000 zł wpływów z terminala POS przez minimum trzy miesiące.
  • 300 zł, jeżeli w ciągu 60 dni od otwarcia Konta Biznes zostanie aktywowany jeden z pakietów księgowych, dostępnych w Strefie Biznesu banku.
    *Uwaga: ta premia jest tylko dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Dwa tysiące złotych w bonusach to dopiero początek

Gdyby bliżej przyjrzeć się ofercie francuskiego banku okazuje się, że bonusy to dopiero początek. Promocja obejmuje także zwolnienie z opłat za prowadzenie rachunku na 12 miesięcy oraz zwolnienie z opłat za przelewy Elixir, w tym do ZUS i urzędu skarbowego oraz split payment, zlecone w kanałach elektronicznych przez 12 miesięcy.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Biznesu codziennie. Obserwuj StrefaBiznesu.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Inne banki tną oprocentowanie lokat, ten odwrotnie. Teraz dołożył możliwość zgarnięcia 2 tys. zł w formie bonusów. Dla kogo nowa oferta? - Strefa Biznesu

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński