MKTG SR - pasek na kartach artykułów

To koniec 800 plus! Tym rodzicom odebrane zostanie świadczenie rodzinne. Oto kiedy nie dostaniesz pieniędzy na dziecko? Sprawdź! 24.06.2024

OPRAC.: PW
Niestety nie wszyscy rodzice otrzymają 800 plus. Kiedy nie dostaniesz świadczenia na dziecko? Sprawdź w naszej galerii, czy przypadkiem wypłata 800 zł nie ominie Twojej rodziny.>>>>>>>>>>>>>
Niestety nie wszyscy rodzice otrzymają 800 plus. Kiedy nie dostaniesz świadczenia na dziecko? Sprawdź w naszej galerii, czy przypadkiem wypłata 800 zł nie ominie Twojej rodziny.>>>>>>>>>>>>>Archiwum PolskaPress
Tym rodzicom zostanie odebrane świadczenie rodzinne 800 plus. W Polsce rodzice mogą liczyć na szereg form wsparcia finansowego. Świadczenie to, ma na celu poprawić sytuację materialną rodzin. Rodzice dziecka mogą liczyć np. na becikowe, kosiniakowe czy też zasiłek wychowawczy. Świadczenie nie należy się jednak wszystkim. Sprawdź, komu może zostać odebrane 800 plus!

Co to jest 800 plus?

Świadczenie rodzinne 800 plus, to rządowy program, który jest wsparciem dla rodzin wychowujących dzieci. Poprzednie wsparcie w kwocie 500 zł istniało od 1 kwietnia 2016 roku i spowodowało znaczną poprawę sytuacji materialnej rodzin. Od pierwszego stycznia 2024 roku, świadczenie wynosi już 800 zł.

Komu przysługuje 800 plus

800 złotych można otrzymać na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 roku życia. Świadczenie wychowawcze przysługuje niezależnie od osiąganych dochodów.

Jak otrzymać 800 plus

Obsługą przyjmowania i rozpatrywania wniosków dotyczących programu 800 plus zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Poprzednio świadczeniem zajmowały się samorządy. Wnioski można składać tylko drogą elektroniczną. Pieniądze zostaną wypłacone przelewem na wskazany numer bankowy.

Od czwartku 1 lutego 2024 roku można składać wnioski o 800 plus. Okres rozliczeniowy rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do 31 maja 2025 roku.

Wniosek należy złożyć do ZUS wyłącznie poprzez Internet za pośrednictwem m.in:

  • Platformy PUE ZUS
  • bankowości elektronicznej
  • Portalu Emp@tia

Kto nie otrzyma 800 plus?

Niestety nie wszyscy rodzice otrzymają 800 plus. Kiedy nie dostaniesz świadczenia na dziecko? Sprawdź w naszej galerii, czy przypadkiem wypłata 800 zł nie ominie Twojej rodziny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński