MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Inicjatywa Piękna Beaty M. Czyli wielki dobroczynny bankiet na rzecz zwierząt w pałacu pod Szczecinem

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
E w a P a p a P h o t o g r a p h y
Już 13 czerwca w perłowej Sali Pałacu Main House w Mostach odbędzie się Inicjatywa Piękna, czyli wielki dobroczynny bankiet na rzecz zwierząt. Inicjatorką jest Beata Modranka, znana szerszej publiczności jako autorka kanału YouTube Beata M. Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy zakupić symboliczną cegiełkę.

13 czerwca organizuje pani bankiet dobroczynny w ramach akcji Inicjatywa Piękna. Na czym polega ta akcja?

- Ta akcja to bardzo spontaniczna inicjatywa płynąca prosto z serca. Jest to bezinteresowna chęć pomocy. Żeby wspomóc Fundację i uczestniczyć w Inicjatywie Piękna wystarczy wykupić symboliczną cegiełkę za 200 zł, która zostanie przekazana jako darowizna. Do projektu zaprosiliśmy Pałac Main House w Mostach, gdzie odbędzie się impreza. Jest to miejsce z duszą, otoczone zielenią, z pięknymi wnętrzami, które z pewnością każdy zapamięta, a w związku z tym, że pasjonuje mnie dekorowanie wnętrz i sprawia mi to ogromną radość, to zadbanie o całokształt i zaaranżowanie przestrzeni dekoracjami od Moremadam pod nasz event będzie wspaniałym doświadczeniem. Zależy mi na promowaniu piękna, nie tylko tego zewnętrznego, ale również w formie pomocy potrzebującym zwierzętom, które niejednokrotnie są pozostawione same sobie i nie poradzą sobie bez pomocy człowieka. Wolontariusze fundacji robią bardzo dużo dobrego, ale to się wiąże z dużymi nakładami finansowymi, więc dzięki takiej akcji możemy ją wspomóc finansowo i uratować wiele zwierząt.

Akcja na rzecz zwierząt wynika, jak rozumiem, z pani miłości do zwierząt?

- Kocham zwierzęta, wychowałam się w otoczeniu zwierząt, obecnie mieszkam na wsi, otoczona naturą, tworzę ogród, uprawiam kwiaty i warzywa. Posiadam kilkumiesięcznego owczarka francuskiego, a obecnie budujemy kurnik. I w taki sposób poznałam się z Agatą, prezes fundacji, która przyjechała udzielić mi kilku rad i pomóc w wychowaniu szczeniaka, gdyż z zawodu jest psim behawiorystą. Nie wyobrażam sobie, by w naszym domu mogło zabraknąć zwierząt. Zwierzęta w domu mają niesamowity wpływ na rozwój naszych dzieci, wywołują uśmiech na twarzy, są członkiem rodziny.

Świadomość dotycząca traktowania zwierząt i podejścia do nich trochę się zmieniła, ale nadal potrzebujemy edukacji w tej kwestii. Jak pani to widzi?

- Muszę przyznać, że nie zdawałam sobie sprawy z tego, ile jeszcze mamy do poprawy. Podczas zebrania wolontariuszy usłyszała na własne uszy historie o tym, jak ludzie potrafią być źli, że cały czas mamy do czynienia z ludźmi, którzy znęcają się nad zwierzętami, wyrzucają je z samochodów, przywiązują do drzew i zostawiają na pewną śmierć. Taki sposób postępowania zdecydowanie jest spowodowany brakiem edukacji, jest to widoczne zwłaszcza na terenach wiejskich, ale nie tylko. Z takimi ludźmi fundacja mierzy się na co dzień i pomaga właśnie tym porzuconym, maltretowanym zwierzętom, znajduje kochający dom i daje szansę na nowe, lepsze życie. Bardzo często fundacje czy organizacje pomagające zwierzętom muszą sobie radzić same, bez wsparcia ze strony instytucji publicznych.

Myśli pani, że tego typu akcje, jak Inicjatywa Piękna, mogą zwrócić uwagę na ten problem?

- Zdecydowanie tak i mam taką nadzieję, że fundacje takie jak fundacja Wspólna Inicjatywa dla Zwierząt będą mogły liczyć na większą pomoc ze strony instytucji publicznych, bo gdyby nie chęć pomocy ze strony zwykłych obywateli, organizowane zrzutki, licytacje i zbieranie funduszy do puszek, to byłoby to praktycznie niemożliwe. Mam nadzieję, że Inicjatywa Piękna pomoże zwrócić uwagę na problem i sprawi, że o takich akcjach będzie głośniej, uważam, że osoby publiczne mają ogromną moc sprawczą, trzeba edukować społeczeństwo, zachęcać do czynnego działania w pomocy potrzebującym, i mam nadzieję, że dzięki temu, tego typu fundacje będą mogły liczyć w przyszłości na większą pomoc i wsparcie również ze strony instytucji publicznych.

Na projekt Inicjatywa Piękna składa się bankiet, na który trzeba wykupić cegiełki. Jakie atrakcje będą na tym bankiecie?

- Do mojego projektu zaprosiłam Lucasa Lucario, znanego szczecińskiego artystę, malarza i to właśnie razem z nim reżyserujemy tę imprezę. Udało nam się zakontraktować dwa znane zespoły muzyczne, sławy DJ, zaprezentujemy najnowsze modele samochodów marki Renault. Wsparła nas sama Magda Gessler i Joanna Sarapata. Nie chcę tu państwu wszystkiego zdradzić, ale obiecuję, że będzie to naprawdę niezapomniany wieczór! Dzięki zaangażowaniu lokalnych firm: Grupie Polmotor, Faraone, TLS Developer taki bankiet jest możliwy do zorganizowania, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Cena biletu (cegiełki) to 200 zł od osoby. Zainteresowani udziałem w wydarzeniu mogą kontaktować się z organizatorami pod adresem: [email protected] .

Beata Modranka
Pochodzi ze Szczecina, ale wraz z mężem, trójką dzieci i dwoma psami mieszka w urokliwej wsi nieopodal Szczecina. Żyje życiem, które sobie wymarzyła. Prowadzi kanał na YT pod pseudonimem Beata M. Jego tematykę poświęca modzie, urodzie, codzienności i wszystkiemu temu, co zachęca kobiety, by dwa razy w tygodniu spotkać się z nią na ekranie swoich telefonów i komputerów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Atmosfera przed meczem Polska Holandia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński