Impreza na medal. Start wywalczył ponad 30 krążków na MP w Szczecinie

(mc)
W MP w Szczecinie wystąpiło ponad 200 uczestników.
W MP w Szczecinie wystąpiło ponad 200 uczestników. Sebastian Wołosz
Przez kilka dni w szczecińskiej Floating Arenie odbywały się otwarte mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych w pływaniu. Aż 34 medale wywalczyli reprezentanci Startu Szczecin.

Mistrzostwa miały charakter otwarty, a to oznacza, że mogli w nich uczestniczyć także zawodnicy z innych państw. Stawili się więc przedstawiciele z Estonii, Izraela, Kamerunu, Kazachstanu, Litwy, Niemiec, Meksyku, Uzbekistanu. W sumie obecnych było niemal 200 zawodników i zawodniczek.

Jak zwykle dobrze zaprezentowali się zawodnicy gospodarzy, czyli Startu Szczecin. Wywalczyli w sumie 34 medale. Najlepiej zaprezentowali się Paulina Woźniak, Patryk Karliński oraz Piotr Mejsner. Karliński zdobył aż siedem złotych medali, Woźniak pięć razy stawała na najwyższym stopniu podium, zaś Mejsner wrócił do domu z trzema złotymi krążkami.