III liga piłkarska: Stargardzkie drużyny bez punktów

To nie była udana sobota dla stargardzkich drużyn, które przegrały swoje spotkania i nie zdobyły w nich nawet jednej bramki fot. tadeusz surma
Kluczevia Stargard gdyby wygrała z Bałtykiem Koszalin to zrobiłaby ważny krok w walce o utrzymanie się w III lidze. Przegrała i jej sytuacja wciąż jest kiepska.

Do końca sezonu pozostało już tylko dziewięć kolejek, więc możliwości na odrobienie poniesionych dotychczas strat wszystkie zespoły mają coraz mniej. Gdyby Kluczevia zainkasowała trzy punkty w meczu z Bałtykiem, to po pierwsze zbliżyłaby się do tego zespołu na trzy punkty, a przy okazji „wcisnęłaby” koszalinian do tej rywalizacji o uniknięcie spadku.

Stargardzianie walczyli, mieli swoje okazje, ale to jednak Bałtyk grał spokojniej i pewniej. Jakub Forczmański w 40. minucie wykorzystał rzut karny i Kluczevia była w bardzo złej sytuacji.

Przez całą II połowę starała się odrobić straty, ale brakowało skuteczności. Goście w doliczonym czasie gry wyszli z kontrą, którą wykończył Dawid Gruchała-Węsierski.

Przykra niespodzianka dla kibiców Błękitnych. Stargardzianie pojechali do Jarocina na walkę z zespołem ze strefy spadkowej. Wydawało się, że nasz zespół jest w dobrej formie (wygrana w poprzedniej serii, w środę awans w regionalnym Pucharze Polski po pokonaniu mocnej Kotwicy Kołobrzeg), ale determinacja gospodarzy była większa. Dwa gole padły na początku II połowy, a Błękitni już takiej straty nie odrobili. Mają jednak spokojną sytuację w tabeli.

Pogoń II już w 1. minucie (Kamil Kort) objęła prowadzenie w Kleczewie, ale równie szybko straciła dwie bramki. Portowcy cisnęli, by zmienić wynik i w końcówce spotkania bramki zdobyli Stanisław Wawrzynowicz i Wojciech Lisowski.

Wygrał też Świt. Szczecinianie na swoim boisku ograli Polonię z Środy Wielkopolskiej 2:0. Bramki zdobyli Adam Nagórski (z karnego) i Szymon Kapelusz.

Komplet wyników 25. kolejki: Sokół Kleczew - Pogoń II Szczecin 2:3, Jarota Jarocin - Błękitni Stargard 2:0, Kluczevia Stargard - Bałtyk Koszalin 0:2, Świt Szczecin - Polonia Środa Wlkp. 2:0, Kotwica Kołobrzeg - Unia Janikowo 1:3, Olimpia Grudziądz - GKS Przodkowo 3:2, Bałtyk Gdynia - Pogoń Nowe Skalmierzyce 3:0, Stolem Gniewino - KP Starogard 1:0.

W tabeli Pogoń II jest już 3., Świt 7., Błękitni na 9. miejscu, a Kluczevia wciąż przedostatnia.