III liga piłkarska: Energetyk gorszy w piłce wodnej, pech Świtu

Sebastian Szczytkowski
Pogoń II Szczecin - Jarota Jarocin 2:0.
Pogoń II Szczecin - Jarota Jarocin 2:0. Sebastian Wołosz
Piłkarze Energetyka Gryfino i Świtu Skolwin przegrali swoje spotkanie 0:1. Pogoń II Szczecin pokonała 2:0 Jarotę Jarocin.

Zalane w piątek boisko w Gryfinie nie nadawało się w sobotę do stworzenia widowiska. Piłkarze nurzali się w kałużach, futbolówka stawała w połowie drogi, więc pozostało stoczyć walkę w powietrzu.

W niej najlepszy był Michał Danilczyk, który strzelił gola na 1:0 dla Kotwicy Kołobrzeg głową po wrzutce z głębi pola. Trafienie rutyniarza przesądziło o pierwszej porażce Energetyka po awansie. Jeszcze nie zdobył bramki w nowej lidze.

Energetyk Gryfino - Kotwica Kołobrzeg 0:1 (0:0)
Bramka: Danilczyk (58)
Energetyk: Brzozowski - Karbowiak, Bielecki, Krzywicki, Marczuk, Cebulski, Łazarz, Fijałkowski (58 Borucki), Aleksandrowicz (46 Donos), Prawucki (88 Makuła), Toporkiewicz

Tak samo jak w rundzie wiosennej Świt Skolwin nie upilnował piłkarzy Elany Toruń przy stałym fragmencie i przegrał 0:1.

- Pierwsza połowa była pod naszą kontrolą. Możemy żałować, że nie udało się wykorzystać sytuacji podbramkowych. Elana potwierdziła, że jest faworytem rozgrywek, potrafiła wygrać trudny mecz - mówi Paweł Ozga po pierwszej porażce w roli trenera Świtu.

Elana Toruń - Świt Skolwin 1:0 (0:0)
Bramka: Ciach (87)
Świt: Matłoka - Ostrowski, Wojdak, Kołodziejski, Odlanicki-Poczobut, G. Szczepanik, Kosacki, Krawiec, Ortel (39 Hilicki, 85 O. Szczepanik), Filipowicz (56 Nwaogu), Ładziak (75 Walków)

Na zakończenie kolejki Pogoń II Szczecin zwyciężyła 2:0 z Jarotą Jarocin i jest jednym z trzech klubów z kompletem punktów. W jedenastce Pawła Sikory byli Mate Cincadze, Tomasz Hołota i Sebastian Rudol. Zazwyczaj młoda drużyna tym razem górowała nad przeciwnikiem doświadczeniem.

Na prowadzenie wyszła w 66. minucie dzięki strzałowi Sebastiana Rudola z rzutu karnego, a wynik ustalił Mateusz Bochnak.

Pogoń II Szczecin - Jarota Jarocin 2:0 (0:0)
Bramki: Rudol (66-karny), Bochnak (71)
Pogoń: Henger - Kujawa, Walukiewicz, Rudol, Matynia (84 Midzio), Hołota, Zieliński (46 Górzyński), Pach (46 Bochnak), Cincadze, Listkowski, Paczuk (76 Nagel)

Pozostałe wyniki 2. kolejki: KKS 1925 Kalisz - Polonia Środa Wielkopolska 0:0, Lech II Poznań - Bałtyk Gdynia 0:5, GKS Przodkowo - Sokół Kleczew 1:5, Górnik Konin - Unia Solec Kujawski 1:1, Wda Świecie - KP Starogard Gdański 4:3, Centra Ostrów Wielkopolski - Wierzyca Pelplin 1:3

Liderem rozgrywek jest Sokół Kleczew – 7 punktów. Pogoń II jest trzecia z 6 oczkami.