III liga piłkarska - 23. kolejka: wygrana Świtu, remis w derbach, porażka Vinety [ZDJĘCIA]

Unia Solec Kujawski - Świt Szczecin 0:3.
Unia Solec Kujawski - Świt Szczecin 0:3. Tomasz Czachorowski
W III lidze doszło do derbowego spotkania Pogoni II Szczecin z Błękitnymi Stargard. Przebieg wiosny i aspiracje - kazały upatrywać faworyta w Pogoni, ale w szeregach gości przebudził się duch walki.

Przeważała Pogoń, ale bramki zdobyli goście. W I połowie Kacper Friska, a w 86. Oliwer Kowalik. Błękitni prowadzili 2:0, ale grali w liczebnym osłabieniu i w doliczonym czasie gry wypuścili cenne zwycięstwo. Dwie bramki dla Pogoni zdobył kapitan Wojciech Lisowski.

- Mamy swoje cele i nie możemy tak gubić punktów - złościł się po spotkaniu Paweł Ozga, trener Pogoni.

Szczeciński zespół dobrze wiedział, że swój mecz wygrała Olimpia Grudziądz i lider powiększył przewagę w tabeli.
Vineta Wolin znów bez szczęścia. Przed tygodniem przegrała 0:1 w Grudziądzu, gdzie straciła gola po 11 sekundach, a w sobotę podejmowała inny zespół z czołówki - Gedanię Gdańsk. Wikingowie szybko wyszli na prowadzenie, ale jeszcze w I połowie stracili dwie bramki w 3 minuty. Wyrównali zaraz po przerwie, ale punktu nie zdobyli.

Dobry mecz rozegrał Świt, który dominował na boisku Unii. W I połowie dwie bramki strzelił obrońca Patryk Baranowski, a zaraz po przerwie wynik ustalił kapitan Szymon Kapelusz.

Wyniki 23. kolejki: Pogoń II Szczecin - Błękitni Stargard 2:2 (91. i 94. (karny) Wojciech Lisowski - 22. Kacper Friska, 86. Oliwer Kowalik), Vineta Wolin - Gedania Gdańsk 2:3 (4. Kamil Wiśniewski, 50. Adam Nagórski - 37. i 74. Paweł Flis, 39. Bartosz Zalewski), Unia Solec Kujawski - Świt Szczecin 0:3 (26. i 29. Patryk Baranowski, 55. Szymon Kapelusz), Sokół Kleczew - Stolem Gniewino 5:0, Jarota Jarocin - Olimpia Grudziądz 0:3, Pogoń Nowe Skalmierzyce - Polonia Środa Wlkp. 0:1, Unia Swarzędz - Cartusia Kartuzy 0:0, KP Starogard - Zawisza Bydgoszcz 1:2.