III liga: Pięć kubłów zimnej wody dla Świtu Skolwin

Sebastian Szczytkowski
Charles Nwaogu wrócił po poważnej kontuzji do składu Świtu Skolwin
Charles Nwaogu wrócił po poważnej kontuzji do składu Świtu Skolwin Andrzej Szkocki
Świt Skolwin przegrał 0:5 z Elaną Toruń. Takiego pogromu na północy Szczecina nie spodziewali się pewnie nawet przyjezdni.

Artur Maliński, trener Świtu Skolwin, nazwał wynik "kompromitującym, ale niezasłużonym". Można temu przytaknąć. Za błędy w obronie skolwinianie dostali po uszach, ale gdyby wykorzystali genialne sytuacje podbramkowe, doszłoby do powtórki z pucharowego 3:5 z Vinetą Wolin. Taki rezultat oddałby obraz meczu.

Paweł Krawiec strzelił jednak w sytuacji sam na sam obok słupka, Charles Nwaogu nie trafił z metra do pustej bramki, a niewiele dalej miał do niej Marcin Krystek.

Elana była pobudzona, mobilna, a przede wszystkim skuteczna. Dwa gole strzeliła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, kolejne dwa z dystansu, a wynik ustalił w doliczonym czasie Adam Zawierucha, dobijając własne uderzenie.

Świt traci obecnie za dużo goli. Widać w obronie brak Adriana Kronkowskiego. Lider formacji doznał urazu barku w meczu z Gwardią Koszalin i będzie do dyspozycji trenera dopiero za trzy tygodnie. Powrócił Charles Nwaogu, ale nie wyglądał równie dobrze, jak przed kontuzją.

W bramce Elany pokazał się Bartosz Piotrowski, który jest wypożyczony z Pogoni Szczecin. Dobrze interweniował na przedpolu i z pomocą szczęścia, zachował czyste konto.

Świt Skolwin - Elana Toruń 0:5 (0:1)
Bramki: Ciach (4), Aleksandrowicz (59), Stefanowicz (62), A. Tomaszewski (85), Zawierucha (90)
Świt: Matłoka - Graś (65 Bidny), Bil, Odlanicki-Poczobut, Wyganowski, G. Szczepanik (71 Krystek), O. Szczepanik, Jóźwiak (65 Walków), Ortel, Krawiec, Filipowicz (36 Nwaogu)

Lepsza Pogoń ze Szczecina

Pogoń II Szczecin pokonała 3:2 imienniczkę z Lęborka pomimo nieobecności w składzie Sebastiana Kowalczyka i Seiyi Kitano.

Trener Paweł Sikora nie dostał posiłków z pierwszego zespołu. Wręcz przeciwnie. Piłkarze, którzy legitymują się najlepszymi statystykami w jego drużynie, czyli Sebastian Kowalczyk i Seiya Kitano pojechali na mecz z Lechem Poznań.

Do bramki wrócił Adrian Henger, na rozegranie Dawid Zieliński, a w ataku szansę dostał i zarazem wykorzystał Gracjan Jaroch. Patryk Paczuk wylądował w ten sposób na prawej stronie obrony.

Szczecinianie musieli dwa razy gonić imienniczkę. Na trafienie Adriana Kochanka odpowiedział krótko przed przerwą Gracjan Jaroch. Po przerwie ripostą na gola Łukasza Kłosa była bramka Rafała Maćkowskiego. Kwadrans przed końcem spotkania zrobiło się 2:2 i to rezerwiści postanowili zaatakować.

Zwycięstwo 3:2 zagwarantował Jaroch w 78. minucie. Tak skuteczny jak w Lęborku napastnik jeszcze w tym sezonie nie był.

Dzięki ostatnim wynikom Pogoń II Szczecin jest praktycznie pewna utrzymania. Traci tylko dwa punkty do Świtu Skolwin, który jeszcze niedawno był daleko z przodu, a obecnie zamyka górną połowę tabeli.

Pogoń Lębork - Pogoń II Szczecin 2:3 (1:1)
Bramki: Kochanek (23), Kłos (60) - Jaroch 2 (45, 78), Maćkowski (72)
Pogoń II: Henger - Paczuk, Jopek, Kuzko, Stefaniak (63 Paprzycki), Wawrzynowicz, Pawłowski, Bochnak (85 Borucki), Zieliński, Maćkowski (82 Bluma), Jaroch (88 Stańczyk)

Asysta 17-latka w Vinecie

Vineta Wolin przegrała 1:3 z Chemikiem Bydgoszcz. Krótko po wejściu na boisko przy golu asystował 17-letni Alan Dąbrowski.

Do składu Vinety Wolin nie wrócił żaden z siedmiu kontuzjowanych piłkarzy. Aby nie narobić wstydu wyjazdem w trzynastu, Paweł Ozga zabrał na mecz z Chemikiem Bydgoszcz młodziutkich Michała Wierzbickiego oraz Alana Dąbrowskiego. Ten drugi wszedł na boisko w 73. minucie za Jakuba Hilickiego i 120 sekund później asystował przy honorowym golu Adama Nagórskiego. Vineta przegrała po raz 16. Na ligowe zwycięstwo czeka pół roku. W środę zagra z MKP Szczecinek o awans do finału regionalnego Pucharu Polski.

Chemik Bydgoszcz - Vineta Wolin 3:1 (1:0)
Bramki: Janicki 2 (19, 51-karny), Żurowski (52) - Adam Nagórski (75)
Vineta: Rusek - Skorb, Fijałkowski, Jeż, Gałecki (80 Wierzbicki), Hilicki (73 Dąbrowski), Łodyga, Wach (57 Plebańczyk), Lee (72 Cyburt), Adrian Nagórski, Adam Nagórski

Pozostałe wyniki 28. kolejki: Bałtyk Gdynia - Polonia Środa Wielkopolska 3:0, Górnik Konin - Lech II Poznań 2:2, Sokół Kleczew - Jarota Jarocin 0:2, KKS 1925 Kalisz - Gwardia Koszalin 2:0, GKS Przodkowo - Wda Świecie 1:2, Leśnik Manowo - KS Chwaszczyno 1:2.