I Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt w Policach. Dużo sportowych emocji [ZDJĘCIA, WIDEO]

Marek Jaszczyński
Osiem drużyn zmierzyło się w I Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach. Rywalizację wygrały gospodynie turnieju, w finale pokonując 1-0 z Football Academy z Trzebiatowa.

Zespoły były podzielone na dwie grupy i rywalizowały w systemie "każdy z każdym". Potem rozpoczęły się rozgrywki w systemie pucharowym, aż do wielkiego finału.

- W hali zmierzyły się drużyny z Kołobrzegu, Polic i Trzebiatowa. Łącznie ponad 60 dziewcząt właśnie z tych 3 miejscowości - mówi Robert Janczar, nauczyciel z SP nr 8 i współorganizator turnieju.

- Pierwsze miejsce w turnieju wywalczyła drużyna z naszej szkoły, która w półfinale pokonała po rzutach karnych Akademię Piłkarską Kotwica Kołobrzeg 2-1, a w meczu finałowym wygrała 1-0 z Football Academy z Trzebiatowa - mówi Artur Zagórski, wicedyrektor SP nr 8. - Druga nasza drużyna zajęła czwarte miejsce przegrywając w małym finale po rzutach karnych 1-2 z Akademią Piłkarską Kotwica Kołobrzeg.

8. Szkoła Podstawowa nr 8 Kołobrzeg

Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Michalina Biernacka (Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg I), za najwartościowszą piłkarkę uznano Zuzannę Ruszkowską (Football Academy Trzebiatów), a najlepszą bramkarką zawodów okazała się Gabrysia Dołęga z naszej szkoły.

Szkołę Podstawową nr 8 w Policach reprezentowały: Zuzanna Piechota 8a, Aleksandra Zalewska 8a, Wiktoria Niepogoda 8a, Liliana Mazanek 8a, Hanna Bień 5c, Milena Tokarczyk 6d I Gabriela Dołęga 8c (pierwsza drużyna) oraz Zuzanna Waszkiewicz 8a, Zofia Karsznia 8a, Alicja Bilik 8a, Liliana Piechota 5g, Klara Oleszkiewicz 6d, Julia Zduńczyk 7d, Anna Szulc 5g, Zuzanna Antczak 4e, Iga Szulc 4e i Blanka Zygoń 8c (druga drużyna).

Organizatorem turnieju były Szkoła Podstawową nr 8 w Policach, gmina Police oraz Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej.