Hattrick Mikołajewicza i wysoka wygrana w Tychach

Michał Bartnicki
Marcin Mikołajewicz (z prawej) zdobył w Tychach trzy bramki.
Marcin Mikołajewicz (z prawej) zdobył w Tychach trzy bramki. archiwum
Pogoń '04 wygrała 6:2 w Tychach z miejscowym GKS-em. Trener Gerard Juszczak nie po raz pierwszy mógł liczyć na skuteczność Marcina Mikołajewicza, który trzykrotnie znalazł sposób na pokonanie golkipera gospodarzy. Cieszy również "odblokowanie się" Łukasza Tubackiego, dla którego był to pierwszy gol od niemalże trzech miesięcy w lidze.

To właśnie Tubacki rozwiązał worek z bramkami w Tychach. Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało tak wysokiego zwycięstwa. Tuż po przerwie trzykrotnie na listę strzelców wpisał się "Miki". Pivot szczecińskiego zespołu ma na koncie już 20 trafień w Ekstraklasie Futsalu i jest pierwszy w klasyfikacji strzelców. Powoli goni go Michał Marciniak (Gatta Zduńska Wola), który strzelił 15 goli.

Portowcy wykorzystali potknięcie "Czerwonych Diabłów", które przegrały 2:3 w Toruniu z Marwitem. W najbliższej kolejce Pogoń '04 podejmie Gattę.

GKS Tychy - Pogoń '04 Szczecin 2:6 (1:1)
Bramki: Wolak (12, 39) - Tubacki (8), Mikołajewicz (23, 28, 39), Douglas Dos Santos (38), Ricardinho (40).
Pogoń '04: Neagu, Kubrak - Tubacki, Mikołajewicz, Douglas Dos Santos, Wołoszyn, Ricardinho, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Bogucki.

Pozostałe wyniki: Clearex - Rekord 5:1, Marwit - Red Devils 3:2, AZS UŚ - Remedium 5:2, Gatta - Wisła 2:2