Gratulujemy laureatom plebiscytu Nauczyciel na Medal!

  Gratulujemy laureatom plebiscytu Nauczyciel na Medal!

  Małgorzata Klimczak

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Jolanta Łosowska, Jolanta Uścinowicz i Marta Włodarczyk, to laureatki plebiscytu Nauczyciel na Medal w etapie wojewódzkim. Otrzymały najwięcej głosów naszych Czytelników.
  Gratulujemy laureatom plebiscytu Nauczyciel na Medal!
  1/143
  przejdź do galerii

  ©Andrzej Szkocki

  Nagrody, wraz z marszałkiem województwa zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem, wręczyliśmy wszystkim wyróżnionym nauczycielom, podczas uroczystej gali w Operze na Zamku. Do wojewódzkiego finału awansowali zwycięzcy powiatowego etapu plebiscytu z każdego miasta i powiatu na Pomorzu Zachodnim. Nauczyciele zachowali głosy zdobyte w pierwszym etapie głosowania. W niektórych powiatach do zwycięstwa wystarczyło kilkadziesiąt głosów, w innych zwycięzcy zdobyli ich setki. Ci kandydaci już na starcie wojewódzkiego finału byli liderami rankingów.

  Finałowe głosowanie zakończyło się 24 listopada. Laureaci zostali wybrani osobno w Koszalinie, Szczecinie i wszystkich powiatach województwa zachodniopomorskiego.

  W kategorii: nauczyciel klas I-III szkoły podstawowej pierwsze miejsce zajęła Jolanta Łosowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie (powiat gryfiński).

  - To dla mnie ogromne wyróżnienie, ale też informacja, że moja praca jest dobrze odbierana przez rodziców i uczniów - mówi laureatka. - Mój tata był nauczycielem i zawsze go obserwowałam w pracy. Lubiłam przyglądać się jego obowiązkom. W mojej pracy najważniejsze jest to, żeby pozwolić dzieciom być dziećmi. Nie zabierać im dzieciństwa.

  Drugie miejsce w tej kategorii zajęła Katarzyna Car ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim (powiat drawski), a trzecie - Elżbieta Jońca-Gałązka ze Szkoły Podstawowej w Koszalinie.

  W kategorii: nauczyciel klas IV-VII i gimnazjum, pierwsze miejsce zajęła Jolanta Uścinowicz ze Szkoły Podstawowej nr 61 w Szczecinie. Uczy języka niemieckiego.

  - Praca w szkole to moje marzenie z dzieciństwa - mówi Jolanta Uścinowicz. - Jako mała dziewczynka bawiłam się w szkołę. To moja pasja. A sukces tkwi w tym, żeby młodzież i dzieci zainteresować swoją pasją. Trzeba znaleźć sposób, żeby dziecko zainteresowało się nauką języków obcych.

  Drugie miejsce w tej kategorii zajęła Iwona Adamczyk z Gimnazjum nr 1 w Złocieńcu (powiat drawski), a trzecie miejsce - Izabela Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej w Drawnie (powiat choszczeński).

  W kategorii: nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych, pierwsze miejsce zajęła Marta Włodarczyk z Computer College w Koszalinie. Uczy języka angielskiego.

  - Dla mnie to ogromne szczęście, że znalazłam się w gronie laureatów - mówi Marta Włodarczyk. - Cały czas trudno mi w to uwierzyć. Tak się składa, że uczę języka angielskiego, którego uczniowie lubią się uczyć, więc to pewnie też wpłynęło na mój sukces.

  Drugie miejsce w tej kategorii zajęła Beata Miszewska-Kozłowska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Andersa w Złocieńcu (powiat drawski), a trzecie miejsce - Kamil Bajcarz z Prywatnego Centrum Edukacyjnego „Sukces” w Białogardzie (powiat białogardzki).

  Uroczystą galę wręczenia nagród uświetnił marszałek województwa zachodniopomorskiego.

  - Mam świadomość tego, że przyszłość Pomorza Zachodniego zależy od państwa - mówi marszałek Olgierd Geblewicz. - Proces edukacji trwa 24 godziny - rodzice i uczniowie dzielą się tą edukacją, więc jesteście państwo częścią tego ważnego procesu.

  Plebiscyt organizowany był przez redakcję Głosu Szczecińskiego i Głosu Koszalińskiego pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

  Na zwycięzców czekały medale Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Nauczyciele, którzy w wojewódzkim finale, w każdej z trzech kategorii plebiscytu, zdobyli najwięcej głosów otrzymali główne nagrody: dyplom uznania, statuetkę Nauczyciel na Medal, zaproszenie na dwuosobową wycieczkę do Pragi, na którą nauczyciele wraz z osobami towarzyszącymi będą mogli wyjechać podczas majowego weekendu.

  Nauczyciele, którzy w wojewódzkim finale, w każdej z trzech kategorii plebiscytu, zajęli drugie i trzecie miejsce w rankingu, otrzymali dyplom uznania od Olgierda Geblewicza, marszałka województwa zachodniopomorskiego oraz zaproszenie na weekendowy pobyt dla dwóch osób w komfortowym hotelu.

  21 grudnia do „Głosu” dołączymy specjalny dodatek, w którym zaprezentujemy zwycięzców z każdego miasta i powiatu w każdej kategorii plebiscytu.

  Partnerami plebiscytu Nauczyciel na medal byli:
  Biuro Podróży AS, które ufundowało 3-dniowe wycieczki do Pragi, Sandra SPA, która ufundowała pobyty w Hotelu Sandra SPA w Pogorzelicy, Unity Line oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

  Zobacz galerię
  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Partner

  Unity Line | Promy do Szwecji i Skandynawii

  Unity Line | Promy do Szwecji i Skandynawii

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GS24 poleca:

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów