Gaz-System Pogoń remisuje z HC Empor Rostock

Rafał Kuliga
Zmarnowana szansa Pogoni.
W swoim pierwszym meczu sparingowym, przed szczecińską publicznością, szczypiorniści Gaz-System Pogoni zremisowali z HC Empor Rostock 32:32 (19:16).

Pierwsza połowa była wyrównana. Wynik otworzył Mateusz Zaremba, nowy gracz szczecinian. W końcówce połowy udało się odskoczyć na trzy bramki i zawodnicy Pogoni zeszli na przerwę przy rezultacie 19:16.

Do 47 minuty spotkania szczypiorniści ze Szczecina osiągnęli aż 8 bramek przewagi (28:20)! Jednak nawet to nie pozwoliło dowieźć wygranej do końca meczu.

Trener Biały postanowił wprowadzić do gry zmienników, którzy wnieśli niewiele więcej, niż nerwowość i słabszą grę. HC Empor Rostock zaczęło odrabiać straty, a równo z końcową syreną padła wyrównująca bramka dla gości.

Gaz-System Pogoń: Andreev, Matkowski - Wardziński 4, Krupa 2, Suszka, Kokoszka 1, Jedziniak, Smuniewski 1, Marković 3, Konitz 3, Zaremba 6, Frelek 1, Masiak 2, Walczak 2, Zydroń 7.

HC Empor: Schröder - Ivankovic 5, Langhans 6, Höwt 1, Gruszka 2, Thormann 2, Wetzel 1, Sadewasse 1, Papadopoulos 7, Todosijević 2, Wischniewski 3, Zemlin 2.