Futsal Świecie pokazał szczecinianom miejsce w szyku

Bartosz Sobinek strzelił jedną z dwóch bramek dla Futsal Szczecin.
Bartosz Sobinek strzelił jedną z dwóch bramek dla Futsal Szczecin. Andrzej Szkocki
Futsal Szczecin pojechał do Świecia mocno osłabiony. Mimo wszystko porażki 2:11 nie spodziewał się nikt.

Futsal Świecie był wiceliderem grupy północnej I ligi przed 7. kolejką. Szczecinianie byli na miejscu 3., więc można było uznać to spotkanie za hit kolejki. Emocji wystarczyło tylko dla kibiców gospodarzy. A ci już po 4 minutach prowadzili 2:0. Gospodarze bramki zdobywali dość łatwo, odbierali często piłkę na połowie rywali i szybko zmierzali do bramki. A im więcej strzelali, tym grali pewniej. Czy zupełnie pozbawili złudzeń gości ze Szczecina już do przerwy (prowadzenie 5:1).

Szczecinianie zagrali w Świeciu m.in. bez najlepszego strzelca Karola Ławy, ale mimo tego osłabienia, powinni zrobić więcej pod bramką rywali. Tymczasem to gospodarze ostrzeliwali bramkę Radosława Janukiewicza i nie zamierzali przestać. Po raz czwarty w siedmiu kolejkach strzelili przynajmniej 10 goli w spotkaniu, a to już imponujący wynik. Dla szczecinianin gole strzelali Mateusz Gepert i Bartosz Sobinek.

Futsal Świecie – Futsal Szczecin 11:2 (5:1)
Bramki: Cyman 3 (2, 31, 32), Hapka 4 (4, 13, 23, 33), Wójtowicz (13), Czyszek (14), Kolmajer 2 (30, 34) - Gepert (19), Sobinek (23).
Futsal Szczecin: Janukiewicz, Rudziński - Rybitski, Kubicki, Sobinek, Maćkiewicz, Pankratii, Ivanenko, Kushnir, Gepert.
Pozostałe wyniki 7. kolejki: Futbalo Białystok - Bonito Helios Białystok 4:1, Wenecja Pułtusk - TAF Toruń 7:2, KS Gniezno - Red Devils Chojnice 2:4.