Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fotoradar z Basenu Górniczego w Szczecinie to rekordzista w województwie. Bat na zbyt szybkich kierowców

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
"Król" jest tylko jeden. Urządzenie stoi na zakręcie, w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość maksymalna wynosi 50 kilometrów na godzinę
"Król" jest tylko jeden. Urządzenie stoi na zakręcie, w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość maksymalna wynosi 50 kilometrów na godzinę Andrzej Szkocki
Pstryk i robi fotkę za fotką. Urządzenie rejestrujące przekroczenie dopuszczalnej prędkości, które stoi przy ulicy Gdańskiej w Szczecinie, robi najwięcej zdjęć w woj. zachodniopomorskim. W ubiegłym roku zarejestrował ponad 10 tysięcy wykroczeń. W tym roku, w styczniu znowu wyszedł na prowadzenie.

Dane Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym nie kłamią. Fotoradar, który stoi tuż przed wjazdem na Most Pionierów to "kura znosząca złote jajka".

- W ubiegłym roku 24 fotoradary działające w województwie zachodniopomorskim zarejestrowały 24,2 tys. wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości. Najwięcej naruszeń zarejestrował fotoradar w Szczecinie przy ul. Gdańskiej - Basen Górniczy tj. 10,1 tys. Natomiast w styczniu tego roku 18 fotoradarów zarejestrowało 1,6 tys. wykroczeń. Najwięcej naruszeń zarejestrował również fotoradar w Szczecinie przy ul. Gdańskiej tj. 681 - mówi Wojciech Król z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Dla porównania w 2022 roku fotoradary znajdujące się na terenie naszego województwa zarejestrowały 31 300 wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości. Najwięcej naruszeń zarejestrowano także w Szczecinie i także przy Basenie Górniczym. Było ich 13 100.

W czym tkwi sukces? Urządzenie stoi na zakręcie, w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość maksymalna wynosi 50 kilometrów na godzinę. Jezdnia ma trzy pasy ruchu. Nie wszyscy kierowcy zwalniają i stąd "rzeź" wśród niepokornych, którzy lubią przycisnąć pedał gazu.

To miejsce znane szczecińskim kierowcom ze złej sławy licznych wypadków - także śmiertelnych, ale dobrze oznakowane. Jeszcze kilka lat temu można było tu docisnąć i jechać nawet 70 km/h. Na łuku drogi niektórzy kierowcy tracili panowanie nad pojazdem i kończyli uderzeniem w słup. Niestety były to również wypadki śmiertelne.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego wskazał również niechlubnego "rekordzistę" wśród kierowców w regionie.

- Największym wykroczeniem popełnionym w ubiegłym roku było przekroczenie dozwolonej prędkości o 70 kilometrów na godzinę w Szczecinie przy ul. Szosa Stargardzka - podaje Wojciech Król.

Dodajmy, że GITD nie planuje w tym roku budowy nowych instalacji do pomiaru prędkości w naszym województwie. Za to od niedawna na skrzyżowaniu ulic 26 Kwietnia i Derdowskiego w Szczecinie działa system rejestrujący przejazd pojazdu w chwili, gdy na sygnalizatorze nadawany jest sygnał czerwony. Skrzyżowanie od 25 stycznia monitoruje 26 kamer.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński