Flota Świnoujście ograła Pogoń Barlinek 2:0

(mc)
Daniel Krajanowski (przy piłce) i jego koledzy z Floty pokonali Pogoń 2:0.
Daniel Krajanowski (przy piłce) i jego koledzy z Floty pokonali Pogoń 2:0. Fot. Robert Ignaciuk
Wieczorem kolejny mecz kontrolny rozegrali gracze trenera Petra Nemeca. W Świnoujściu zmierzyli się z trzecioligową Pogonią Barlinek i dość łatwo zwyciężyli 2:0.

W Świnoujściu trwają intensywne poszukiwania napastnika w razie odejścia Charlesa Nwaogu. Sprzedaż Nigeryjczyka do któregoś z zespołów z ekstraklasy nadal jest w toku, a sam atakujący dalej trenuje z kolegami z Floty. Wyspiarki klub testował m.in. kolejnego napastnika ze Słowacji - Daniela Palaszewicza. W spotkaniu z Pogonią jednak nie wypadł przekonująco.

Pierwsze 15 minut meczu toczyło się o dziwno pod dyktando gości z Barlinka. Ich inicjatywa nie przekładała się jednak na groźne sytuacje strzeleckie. Wykorzystali to gospodarze, którzy w 21. minucie objęli prowadzenie. Ensar Arifovic zagrał piłkę do Krzysztofa Bodzionego, a ten z ostrego kąta pokonał bramkarza Pogoni. Za chwilę strzelec gola zrewanżował się napastnikowi, jednak Arifovic spudłował. Tuż przed przerwą w słupek trafił Daniel Dylewski, a podawał mu w tej sytuacji Tomasz Ostalczyk.

Dziesięć minut po zmianie stron na 2:0 gola strzelił Łukasz Mickiewicz. Wychowanek Floty na listę strzelców wpisał się uderzeniem z około ośmiu metrów po zamieszaniu podbramkowym. Asystą popisał się tym razem Nwaogu.

Później wynik nie uległ już zmianie, choć okazji nie brakowało. Arifovic i Nwaogu znaleźli się w podobnych sytuacjach, ale mając niemal pustą bramkę nie znaleźli sposobu na zdobycie gola. Ze strony gości z Barlinka najgroźniejszy strzał oddał Tomasz Najewski, jednak jego uderzenie minęło słupek wyspiarzy.

Flota Świnoujście - Pogoń Barlinek 2:0 (1:0)

Bramki: Bodziony (21), Mickiewicz (55).

Flota: Wesołowski - Momot, Udarevic, Dylewski (46 Mickiewicz), Mazurkiewicz, Krajanowski, Ostalczyk (72 Winy), Bodziony (63 Pedro), Pruchnik (46 Niewiada), Palaszewicz (46 Nwaogu), Arifovic (77 Palaszewicz).
Pogoń: Tomaczak (46 Kaczmarczyk) - Suterski, Kozioła, Kubiak, Piasecki (46 Tuński), Najewski, Stukonis, Stromczyński (46 Husejko), Skórecki, Płaczek, Kochan (46 Świtaj), Barandowski.