Flota sprawdzała napastników i młodego gracza Wisły Kraków [zdjęcia]

(paz)/90minut.pl
Kamil Zieliński jest sprawdzany przez sztab szkoleniowy Floty.
Kamil Zieliński jest sprawdzany przez sztab szkoleniowy Floty. WB
Flota Świnoujście pokonała 4:1 trzecioligową Kotwicę Kołobrzeg. Sparing rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Matejki w Świnoujściu.

W trakcie meczu doszło do chuligańskiego incydentu, o którym szerzej piszemy w innym miejscu.

Na boisku Flocie dopiero po godzinie gry (grano systemem 3x30 minut) udało się zdobyć bramkę. Znacznie wcześniej, bo już w 21. minucie prowadzenie objęła Kotwica, po strzale Tomasza Bejuka.

Rezultat wyrównał Bartosz Śpiączka, a chwilę później podwyższył testowany Jakub Pułka, 20-letni pomocnik Wisły Kraków. Młody zawodnik ma być obserwowany przez sztab szkoleniowy Wyspiarzy do 2 lutego.

W 75. minucie mógł wyrównać Krzysztof Biegański, ale zmarnował rzut karny. W ostatnich 10 minutach Wyspiarze dołożyli kolejne dwie bramki. Ostatnią zdobył testowany napastnik Dawid Jarka (ostatnio Polonia Bytom, poprzednio m.in. GKS Katowice i Górnik Zabrze).

Drugim sprawdzanym napastnikiem był Kamil Zieliński, 19-letni zawodnik Pogoni II Szczecin.

Blisko podpisania kontraktów z Flotą są trzej testowani ostatnio zawodnicy: słoweński bramkarz Darko Brljak, litewski obrońca Klimas Gusocenko i defensywny pomocnik Łukasz Sołowiej.

Flota Świnoujście - Kotwica Kołobrzeg 4:1 (0:1, 0:1)
Bramki: Śpiączka (63), Pułka (67), Kieruzel (83), Jarka (87) - Bejuk (21).
Flota:Kosiorek - Jasiński, Kieruzel, Gusocenko, Opałacz, Nnamani, Stasiak, Sołowiej, Pułka, Grzelak, Jarka. Grali także: Brljak, Niewiada, Zalepa, Siemko, Arifović, Śpiączka, Bodziony, Zieliński.