MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Domowe sposoby na ból. Jak je poznasz, raz na zawsze zrezygnujesz z tabletek. Skuteczność tych produktów potwierdzono w badaniach

Anna Rokicka-Żuk
Anna Rokicka-Żuk
Wideo
od 16 lat
Zamiast tabletki przeciwbólowej można stosować całkiem naturalne środki. Pomogą na ból głowy, kolan czy pleców, łagodząc nie tylko dolegliwości, ale też ich źródło. Zobacz najlepsze naturalne środki przeciwzapalne, takie jak zioła, suplementy diety i produkty spożywcze, które są nie tylko skuteczne, ale też bezpieczniejsze niż chemiczne leki.
Co na ból zamiast tabletki? Wybierz skuteczny środek naturalny, który jest bezpieczniejszy niż leki. Przesuwaj zdjęcia w prawo, ew. naciśnij strzałkę
Co na ból zamiast tabletki? Wybierz skuteczny środek naturalny, który jest bezpieczniejszy niż leki. Przesuwaj zdjęcia w prawo, ew. naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. andreypopov/123RF

Spis treści

Naturalne sposoby na ból głowy zastąpią tabletki. Co wybrać?

Aby skutecznie uśmierzyć ból, należy zadziałać bezpośrednio na jego przyczynę. Najczęściej są to procesy zapalne, które należy zmniejszać długofalowo, aby leczenie przyniosło trwałe efekty.

Leki przeciwbólowe warto przyjmować jednak w sytuacji, gdy nic innego nie pomaga. A w pierwszej kolejności wybierać zamiast nich środki z „naturalnej apteki”, które są wolne od działań niepożądanych typowych dla powszechnie zażywanych farmaceutyków.

Działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe wykazują lecznicze zioła, suplementy diety, a także określone produkty spożywcze. Skuteczność naturalnych środków ustalono w badaniach naukowych. Po wiele z nich warto sięgać nawet codziennie, choć należy pamiętać, że ze względu na silne działanie nie powinny być łączone z lekami.

Zobacz w naszej galerii produkty o potwierdzonym działaniu przeciwbólowym. Są nie tylko skuteczne, ale też naturalne i bezpieczne!

Dowiedz się także na temat:

Leki przeciwbólowe to doraźny sposób na ból

Na ból uskarża się od czasu do czasu każdy z nas, a przewlekłymi dolegliwościami bólowymi żyje natomiast aż 20-30 proc. populacji. Według badań nawet 9 na 10 osób w którymś momencie życia cierpi na bóle kręgosłupa. Ból pleców, szyi, a często i głowy, to często wynik osłabienia układu ruchu i wad postawy. Ich wynikiem mogą być również inne bóle kostno-stawowe, np. stóp, kolan czy bioder.

Czytaj też: Tłusta dieta źródłem bólu

– Bóle kostno-stawowe są najczęstszą przyczyną wizyt u lekarzy POZ. Ich przyczyną jest zwykle niewłaściwe użytkowanie narządu ruchu, czyli przeciążenia związane z niewłaściwą pozycją podczas pracy, nieumiejętnym podnoszeniem ciężkich przedmiotów czy uprawianiem sportu bez rozgrzewki, co znacząco zwiększa ryzyko kontuzji – mówi ortopeda i traumatolog dr Paweł Olszewski. – Problemem jest także zbyt mała dawka aktywności fizycznej, która jest niezbędna dla utrzymania narządu ruchu w dobrej kondycji, a także nadmierna masa ciała, która powoduje przeciążenie stawów i przyspiesza ich zużycie.

Nic dziwnego, że do najpopularniejszych środków farmaceutycznych w Polsce należą leki przeciwbólowe. Zapewniają one jednak tylko pomoc doraźną, zwykle nie rozwiązując problemu. Poza krótkotrwałą ulgą przynoszą też szereg skutków ubocznych – oprócz zaburzeń gastrycznych czy ciśnienia to także działanie toksyczne na wątrobę. Niebezpieczne są także ich połączenia z:

  • innymi farmaceutykami (np. ibuprofen z kodeiną),
  • suplementami diety,
  • alkoholem,
  • niektórymi produktami spożywczymi, m.in. grejpfrutem.

Przeczytaj także:

Polecjaka Google News - Strona Zdrowia

Uzupełnij domową apteczkę

Dodaj firmę Autopromocja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński