Dobra reakcja startowa piłkarzy Pogoni II Szczecin

(sz)
Komplet punktów w trzech meczach rundy wiosennej zdobyła Pogoń II Szczecin. W 20. kolejce pokonała 1:0 Wierzycę Pelplin.

Reakcja startowa rezerwistów jest imponująca. Żaden inny klub nie wzbogacił się jeszcze o dziewięć punktów w rundzie wiosennej. Pogoń II Szczecin zwycięża skromnie, ale zasłużenie i ugruntowuje swoją pozycję w górnej połowie tabeli. Oczywiście, grała dotychczas z niżej notowanymi rywalami, ale unikanie potknięć to też sztuka. Teraz zadaniem jest podtrzymanie passy dłużej niż w rundzie jesiennej.

Decydującego o zwycięstwie 1:0 z Wierzycą gola strzelił Patryk Paczuk w 58. minucie. Odpowiedzialność za wyniki zespołu biorą na swoje barki najstarsi, etatowi rezerwiści. W poprzedniej kolejce dubletem popisał się Dawid Zieliński, a tym razem asystował. Z kolei Paczuk został najlepszym strzelcem zespołu z czterema golami na koncie.

Kapitan szczecinian miał duży apetyt na trafienie do bramki. W pierwszej połowie oddał trzy celne strzały, ale dopiero po przerwie znalazł sposób na minęcie golkipera. Dobrze spisywał się po przeciwnej stronie boiska Jakub Bursztyn. To jedyny zawodnik, który trenuje na codzień z zespołem Kosty Runjaicia i wystąpił w rezerwach. Na innych pozycjach zaprezentowali się Jakub Paprzycki oraz Maciej Żurawski.

Piłkarze Świtu Skolwin odpoczywali. Lider dostał trzy punkty walkowerem za mecz z Energetykiem Gryfino, który wycofał się z rozgrywek.

- Zawodnicy regenerowali się w weekend, ponieważ w następnych tygodniach będzie bardzo dużo grania, często i w środę, i w sobotę. Od poniedziałku przygotowujemy się do meczu z Górnikiem Konin - raportuje trener Paweł Ozga.

Najgroźniejsi rywale Świtu nie próżnowali. Elana zwyciężyła 2:0 z Sokołem Kleczew. Wreszcie do grania o stawkę wróciła Kotwica Kołobrzeg, która tak samo jak torunianie, zagwarantowała sobie wiktorię 2:0 z Górnikiem Konin po przerwie. Odkuł się po ostatnich niepowodzeniach Bałtyk Gdynia, a dobrze dysponowany na początku rundy wiosennej jest również KKS 1925 Kalisz.

Pogoń II Szczecin - Wierzyca Pelplin 1:0 (0:0)
Bramka:
Paczuk (58)
Pogoń: Bursztyn - Maćkowski, Kujawa, Kuzko, Paprzycki, Pawłowski, Zieliński, Bochnak (78 Pach), Kowalczyk (46 Żurawski), Paczuk, Górzyński (89 Cieślik)

Pozostałe wyniki 20. kolejki: Centra Ostrów Wielkopolski - KP Starogard Gdański 0:1, Wda Świecie - Unia Solec Kujawski 7:0, Górnik Konin - Kotwica Kołobrzeg 0:2, Elana Toruń - Sokół Kleczew 2:0, Jarota Jarocin - KKS 1925 Kalisz 1:2, GKS Przodkowo - Bałtyk Gdynia 1:3, Lech II Poznań - Polonia Środa Wielkopolska (11 kwietnia), Energetyk Gryfino - Świt Skolwin 0:3 (wo.)