MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Część parkingu pod Trasą Zamkową już jest zamknięta. Wkrótce ruszą prace [ZDJĘCIA]

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Część zachodnia parkingu jest już niedostępna dla kierowców.
Część zachodnia parkingu jest już niedostępna dla kierowców. Leszek Wójcik
Pod Trasą Zamkową lada dzień rozpocznie się wielka modernizacja placów postojowych. Jako pierwsza zostanie przebudowana część parkingu położona najbliżej Zamku Książąt Pomorskich. Już jest zamknięta - nie można tam parkować.

Remont parkingu pod Trasą Zamkową jest podzielony na trzy etapy. W ramach pierwszego, zmodernizowana zostanie część zachodnia - już jest niedostępna dla kierowców. W pierwszej kolejności wykonawca wyrówna teren. Potem wykona nowe oświetlenie, nawierzchnię dróg manewrowych i miejsc parkingowych oraz nowego zjazdu na parking - z dowiązaniem do ul. Panieńskiej.

Co ważne, przy okazji przebudowany zostanie chodnik i droga rowerowa będące w bezpośrednim sąsiedztwie projektowanego wjazdu na parking. Dzięki temu piesi będą nareszcie mogli przejść bezpiecznie ze Starego Miasta w kierunku Wałów Chrobrego - obecnie trotuar w kilku miejscach kończy się ślepo, co zmusza przechodzących do wejścia na ścieżkę rowerową lub jezdnię.

Po modernizacji w zachodniej części parkingu pod Trasą Zamkową zmieści się 81 miejsc postojowych dla samochodów osobowych i dziewięć dla autokarów. Wykonawca ma na wykonanie tej części zadania 150 dni. To oznacza, że powinien zakończyć prace na początku sierpnia (wartość zamówienia: 3,652 mln zł).

Wtedy rozpocznie się drugi etap przebudowy, tym razem wschodniej części parkingu (bliżej Odry) i utworzenie tam 200 miejsc postojowych wraz z placem sportowo-rekreacyjnym. Jak się dowiedzieliśmy, wjazd i wyjazd na plac zaplanowany jest od strony ul. Duczyńskiego.

Najpóźniej ruszy przebudowa północnego fragmentu parkingu (tam ma być przygotowanych 91 miejsc postojowych), do którego zjazd zaplanowano na nową ul. Jana z Kolna. Rozpocznie się dopiero po wybudowaniu Mostu Kłodnego.

Po modernizacji i rozbudowie cały parking ma mieć 386 miejsc postojowych (obecnie jest ich tam około 250).

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński