MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Co z onkologią w Szczecinie w czasach epidemii koronawirusa? Pacjenci nie muszą się martwić o terminy

Szymon Wasilewski
Szymon Wasilewski
Zachodniopomorskie Centrum Onkologii uspokaja i zapewnia, że wszyscy pacjenci wymagający leczenia lub diagnostyki zostaną tutaj przyjęci, a ich zaplanowane zabiegi bądź wizyty odbędą się terminowo. Na terenie placówki obowiązują jednak pewne ograniczenia, m.in. zakaz odwiedzin.

Z kraju docierają informacje na temat zamykania jednostek leczących chorych na nowotwory. Taka sytuacja miała miejsce we Wrocławiu, po tym jak jedna z pielęgniarek została zakażona koronawirusem.

Pacjentów i personel objęto kwarantanną, oddział i towarzyszącą mu przychodnię zamknięto. W związku z ryzykiem podobnego scenariusza, Zachodniopomorskie Centrum Onkologii już jakiś czas temu wprowadziło pewne ograniczenia.

ZOBACZ TEŻ:

Jednocześnie, ta szczecińska placówka zapewnia, że w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną szpital nadal zapewnia ciągłą opiekę onkologiczną. Dotyczy to przede wszystkim osób objętych tzw. Kartą DILO, czyli kartą diagnostyki i leczenia onkologicznego. Pacjenci, u których lekarze podejrzewają lub stwierdzą nowotwór złośliwy oraz chorzy w trakcie kuracji mogą liczyć na to, że ustalone terminy zostaną utrzymane i będą oni przyjęci.

Szpital oczywiście zwiększa środki ostrożności. Obowiązuje tu zakaz odwiedzin hospitalizowanych. Na teren budynków szpitalnych nie wpuszcza się także osób towarzyszących. Wyjątek stanowi sytuacja, w której chcemy odwiedzić osobę w stadium terminalnym choroby. Wówczas osobie odwiedzającej mierzona jest temperatura i przeprowadzany jest wywiad epidemiologiczny.

ZOBACZ TEŻ:

Zrezygnować z wizyty w szpitalu powinny osoby, które są w wieloletniej kontroli u onkologa i mogą sprawdzić stan swojego zdrowia po ustabilizowaniu się sytuacji epidemiologicznej.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, co do możliwości przyjścia do Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii, placówka prosi o kontakt:

Z lekarzem prowadzącym w przypadku leczenia (oddział chirurgii: 91 4251 550, oddział kliniczny radioterapii: 91 4251 450, oddział onkologii klinicznej 91 4251).

Z koordynatorem ds. pakietu onkologicznego w przypadku ustalania ścieżki leczenia lub trwającej diagnostyki: 516 655 440, 509 422 205.

Z rejestracją w przypadku podejrzenia u siebie choroby nowotworowej:

  • 91 4251 595,
  • 91 4251 596,
  • 91 4251 505.

- Nadrzędną zasadą dla osób wybierających się do centrum onkologii powinien być brak występowania w ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin ostrych objawów infekcji, które nastąpiły w sposób nagły, w tym przynajmniej jednego: gorączka, kaszel, duszności oraz braku kontaktu z osobą, u której potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 - apeluje dyrekcja Zachodniopomorskie Centrum Onkologii.

Poczytaj, pooglądaj, dowiedz się więcej

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:


  • COMPONENT {"params":{"text":"Podejrzewasz, że masz koronawiursa? ","id":"podejrzewasz-ze-masz-koronawiursa"},"component":"subheading"}
  • COMPONENT {"params":{"text":"Ilu jest zakażonych? ","id":"ilu-jest-zakazonych"},"component":"subheading"}
  • Zobacz koniecznie:

warto wiedzieć:


Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński