MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Co z nową szkołą na Warszewie w Szczecinie? Kiedy zostanie otwarta?

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Uczniowie i rodzice mieszkający na szczecińskim Warszewie liczyli, że 1 września tego roku dzieci będą mogły pójść do nowej szkoły przy ul. Kredowej. Niestety, szkoła ta ma być otwarta dopiero w roku szkolnym 2021/2022.

Nowa szkoła na Warszewie. Kiedy otwarcie?

Szkoła przy ul. Kredowej w pierwszej wersji miała być otwarta już w tym roku szkolnym. Potem termin został przesunięty na wrzesień 2020, ale już wiadomo, że jest on nieaktualny. Obecnie jest mowa o roku 2021/2022.

- W związku z pandemią koronawirusa zgłaszane są problemy dotyczące pozyskiwania podwykonawców oraz materiałów budowlanych - tłumaczy Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina odpowiadający za inwestycje.

Pandemia koronawirusa zaczęła się w Polsce w połowie marca, a od 9 marca trwał w Szczecinie nabór do szkół podstawowych i szkoły przy ul. Kredowej nie ma na liście placówek prowadzących nabór, więc nie była planowana do otwarcia od września tego roku.

ZOBACZ TEŻ:

Dla Warszewa to jest duży problem, bo Szkoła Podstawowa nr 7, która powstała kilka lat temu już ma problem z pomieszczeniem dzieci z rejonu.

- Nasza szkoła jest przeznaczona na 650 dzieci, a my mamy ponad 1000 uczniów - mówi Joanna Chłopecka, wicedyrektor SP 7. - Nie prowadzimy rekrutacji dla dzieci spoza rejonu, przyjmujemy tylko tych z rejonu. Mamy drugi budynek przy ul. Wojciechowskiego, do którego dowozimy dzieci i pracujemy w trybie dwuzmianowym.

Od nowego roku szkolnego 2020/2021 do obwodu Szkoły Podstawowej nr 7 zostały włączone dodatkowo ulice: Galaktyki, Plejady, Przy Parku.

ZOBACZ TAKŻE:

W ciągu niemal trzech lat ma powstać nowa szkoła w rejonie ulic Podbórzańskiej i Kredowej. Mimo wybudowania kilka lat temu SP 7 na Warszewie, miejsc dla uczniów nadal brakuje

Nowa podstawówka powstanie na Warszewie [wizualizacje]

Budowa nowej szkoły na Warszewie

Przy ul. Kredowej w ramach inwestycji powstanie 3-piętrowy budynek szkolny dla 1000 uczniów. Znajdować się w nim będą 44 sale lekcyjne, świetlica, aula, stołówka, biblioteka z czytelnią, szatnie w systemie indywidualnych, zamykanych szafek dla każdego ucznia.

Szkoła posiadać będzie zespół sportowy złożony z hali sportowej z dodatkową salą do gimnastyki korekcyjnej, lub innych zajęć ruchowych z zapleczem sanitarnym, magazynem sprzętu i zapleczem dla nauczycieli oraz z widownią na 200 osób. Obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W części zewnętrznej powstanie strefa sportu i rekreacji, czyli boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne (piłka ręczna, minipiłka nożna, koszykówka, siatkówka, tenis, badminton), plac zabaw, siłownia, stoły do ping-ponga.

Koszt inwestycji to ponad 59 mln zł.

ZOBACZ TEŻ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

od 12 lat
Wideo

Psycholog odpowiada: Czy wakacyjny romans to dobra rzecz?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński