MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Po co powstała nowa komisja ds. gospodarki morskiej w szczecińskiej Radzie Miasta?

Bogna Skarul
Bogna Skarul
Na środowym posiedzeniu Rady Miasta Szczecin, radni postanowili powołać do tej pory nieistniejąca nową komisję ds. gospodarki morskiej
Na środowym posiedzeniu Rady Miasta Szczecin, radni postanowili powołać do tej pory nieistniejąca nową komisję ds. gospodarki morskiej Andrzej Szkocki
Na środowym posiedzeniu nowej Rady Miasta Szczecin, radni postanowili powołać do tej pory nieistniejąca nową komisję ds. gospodarki morskiej. Czym będzie się zajmowała i po co radni w odległym od morza o 100 kilometrów Szczecinie chcą zajmować się gospodarka morską, jest ona bowiem raczej w kompetencji władz rządowych.

- To nie całkiem nowa komisja rady - mówi jej nowy przewodniczący Stanisław Kaup. - Jej pełna nazwa bowiem to Komisja ds. gospodarki morskiej, rozwoju i promocji - tłumaczy i dodaje, że już na pierwszym posiedzeniu tej komisji radni będą się przyglądać jednej z najbardziej znanych szczecińskich imprez związanych z morzem i jednocześnie związanych z promocja miasta - The Tall Ships Races 2024. Poza tym ta komisja powstała niejako z potrzeby chwili.

Twierdzi też, że choć rzeczywiście Szczecin nie leży tuż nad morzem, to jednak miasto silnie związane jest z morzem, choćby przez przedsiębiorstwa morskie jakie tu istnieją, Odrą czy morskimi tradycjami Szczecina.

- Poza tym w tej chwili wiceministrem, który w rządzie zajmuje się gospodarka morską, jest szczecinian (poseł Arkadiusz Marchewka - przy red.) i my tu w Szczecinie musimy to wykorzystać - podkreśla Stanisław Kaup. - Nam chodzi raczej o to, aby nastąpiło w tej sprawie pełne zrozumienie spraw gospodarki morskiej i pełna współpraca.

Trzecim powodem na jaki zwraca uwagę przewodniczący komisji jest obecność w Szczecinie dużych przedsiębiorstw związanych z gospodarka morską i czekające miasto nowe inwestycje np. offshorowe.

- Ale także czekają nas wyzwania inwestycyjne związane z inwestycjami na Łasztowni, czy też rewitalizacja bulwarów nad Odrą, a także inwestycje w porcie w Szczecinie - wylicza przewodniczący Stanisław Kaup. - Ta komisja radnych ściśle związana jest z położeniem Szczecina.

- Cieszymy się, że taka komisja powstała - mówi Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina, który w zarządzie miasta odpowiedzialny jest za inwestycje, między innymi firm zajmujących się produkcją związaną z offshorem. - Już dawno podkreślaliśmy, że Szczecin związany jest z morzem nierozerwalnie i widzimy, że właśnie ta branża ma coraz więcej do powiedzenia w mieście. Ale zaraz za nią kolejne sektory będą się rozwijać, chociażby budownictwo. Powstanie komisji cieszy nas także dlatego, że może dzięki niej w Szczecinie o gospodarce morskiej zacznie się mówić i myśleć szerzej, w skali całego zachodniopomorskiego. Przypominam także, że miasto należy do Związku Miast i Gmin Morskich i jesteśmy w tym stowarzyszeniu bardzo aktywnym członkiem.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński