Chemik Police w finale! Nasze siatkarki zagrają w Lidze Mistrzyń!

Chemik wygrał po emocjonującym dreszczowcu, pełnym zwrotów akcji.
Chemik wygrał po emocjonującym dreszczowcu, pełnym zwrotów akcji. Andrzej Szkocki
Siatkarki Chemika Police po dramatycznym meczu pokonały na wyjeździe Tauron Dąbrowa Górnicza 3:2 w trzecim meczu półfinałowym mistrzostw Polski i zapewniły sobie awans do finału, a także uczestnictwo w przyszłorocznej Lidze Mistrzyń.

Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. W pierwszym secie Chemik utrzymywał przewagę 4-5 punktów, aż do czasu wziętego przez trenera gospodyń, Nicolę Negro przy stanie 15:20. Jego uwagi pozwoliły siatkarkom z Dąbrowy Górniczej podźwignąć się i zmusić do błędów policzanki. W dwóch ostatnich akcjach Anna Werblińska trafiała w aut i zespół skazywany na pożarcie prowadził w setach 1:0.

Na pierwszą przerwę techniczną w drugim secie oba zespoły schodziły przy prowadzeniu Ślązaczek 8:5. Pierwszy krytyczny moment w tym meczu przetrwał Chemik i wygrał tę partię do 18.

Gdy wydawało się, że policzanki pójdą za ciosem, znów do pracy wzięły się ambitne gospodynie. Świetnie w tym okresie meczu spisywała się Katarzyna Zaroślińska, która regularnie punktowała. Trzeci set dla Dąbrowy Górniczej.

Chemik stanął pod ścianą, Aby uniknąć czwartego meczu w sobotę, policzanki musiały wygrać kolejną partię. Po niezwykle zaciętym secie, zakończonym zdobytym punktem przez Małgorzatę Glinkę-Mogentale, kibice i oba zespoły szykowali się na tie-break.

W nim gospodynie zaprzepaściły świetny początek i trzypunktowe prowadzenie. Zawodniczki Chemika zachowały jednak zimną krew i wygrały 15:11.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Annę Werblińską.

Rywalem Chemika w meczach o mistrzostwo Polski będzie zwycięzca pary: Atom Trefl Sopot - Impel Wrocław. Aktualnie w tej rywalizacji jest remis 1:1.

Awans do finału oznacza dla Chemika pewne miejsce w przyszłorocznej Lidze Mistrzyń.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Chemik Police 2:3 (26:24, 18:25, 25:19, 22:25, 11:15)