Błękitni Stargard prowadzili 3:0, ale tylko zremisowali

Patryk Baranowski i jego koledzy ze stargardzkiego zespołu nie wygrali siedmiu kolejnych meczów w II lidze. Tadeusz Surma
Błękitni Stargard zremisowali na wyjeździe z Olimpią Zambrów 3:3 w ósmej kolejce II ligi. To siódme kolejne spotkanie stargardzkiego zespołu bez zwycięstwa.

Po sześciu kolejnych meczach bez zwycięstwa Błękitni Stargard zagrali dzisiaj na wyjeździe z beniaminkiem II ligi Olimpią Zambrów. Rywal stargardzian też nie gra najlepiej i to była doskonała okazja do przełamania. W pierwszej połowie przeważali Błękitni, co udokumentowali golem strzelonym przez Jakuba Okuszko. To pierwsze trafienie w stargardzkim zespole młodzieżowca wypożyczonego kilka tygodni temu ze szczecińskiej Pogoni.

W drugiej połowie, w 50 minucie Radosław Wiśniewski podwyższył na 2:0 dla Błękitnych, a w 69 minucie Maciej Kazimierowicz na 3:0. Gospodarze stwarzali sobie bramkowe sytuacje, ale goli nie strzelali i wszystko wskazywało na to, że Błękitni wreszcie się przełamią i zwyciężą. Tak się jednak nie stało. Olimpii wystarczyło dwanaście minut, by wyrównać. Michał Hryszko trafił w 71 minucie, dziewięć minut później Marka Ufnala pokonał Kamil Zapolnik, a w 83 minucie Michał Twardowski.

Błękitni zremisowali 3:3 i to było siódme kolejne spotkanie bez zwycięstwa w II lidze. Natomiast pozytywne informacje są takie, że Błękitni zdobyli pierwszy punkt na wyjeździe w tym sezonie i nie są już na ostatnim miejscu w tabeli, a na przedostatnim. W najbliższą sobotę stargardzki zespół zagra u siebie z GKS Tychy.

Olimpia Zambrów - Błękitni Stargard 3:3 (0:1)

Bramki: Hryszko 71, Zapolnik 80, Twardowski 83 - Okuszko 34, Wiśniewski 50, Kazimierowicz 69.

Błękitni: Ufnal, Wawszczyk, Liśkiewicz, Pustelnik, Siwek, Baranowski, Flis (56 Kazimierowicz), Fadecki, Wiśniewski (72 Gutowski), Magnuski (67 Inczewski), Okuszko (74 Bednarski).