Bezbramkowy remis Floty z Olimpią

Krzysztof Bodziony (z lewej) nie wykorzystał rzutu karnego.
Krzysztof Bodziony (z lewej) nie wykorzystał rzutu karnego. archiwum
Flota Świnoujście zremisowała 0:0 z Olimpią Grudziądz. Pomocnik gospodarzy Krzysztof Bodziony nie wykorzystał w 54. minucie rzutu karnego.

Flota zagrała bez kontuzjowanych Michała Stasiaka, Marka Opałacza i Roberta Kolendowicza. Mecz z trybun oglądał Tomasz Kafarski, były trener obu zespołów, który do Świnoujścia przyjechał na benefis Leszka Zakrzewskiego, kierownika Floty.

Olimpia się nie zamurowała, ale raczej czekała na to, co zrobią gospodarze. Flota próbowała ataku pozycyjnego, goście jednak skutecznie przerywali próby Wyspiarzy już w środku pola.

Najdogodniejsze sytuacje w pierwszej połowie oba zespoły stworzyły sobie po kontrach. Strzał Macieja Rogalskiego obronił Darko Brljak, akcję zainicjowaną przez Tomasza Mokwę minimalnie niecelnym strzałem wykończył Sebastian Olszar. To właśnie ten ostatni był najaktywniejszym graczem Floty, często poniewieranym przez defensywę Olimpii. Dogodną sytuację miał jeszcze Petr Hosek, ale strzał Czecha zatrzymał Michał Wróbel.

W drugiej połowie Wyspiarze częściej decydowali się na dogrywanie długich podań do przodu. Po jednym z takich zagrań Rafała Grzelak, piłkę przejął Olszar i po jego strzale piłka trafiła w rękę Michała Łabędzkiego. Sędzia podyktował rzut karny, jednak Krzysztof Bodziony trafił z jedenastu metrów w poprzeczkę.

Piłkarze Olimpii czekali na błędy gospodarzy i kilka razy oddali groźne strzały po szybkiej wymianie piłek. Najbliżej powodzenia był Piotr Ruszkul, minimalnie chybiając po strzale z podłoża.

We Flocie kilka razy uderzeń z dystansu próbował Maciej Mysiak, ale bez większego zagrożenia dla bramkarza Olimpii.

W następną sobotę Flota gra na wyjeździe z Termalicą.

Flota Świnoujście - Olimpia Grudziądz 0:0
Flota:Brljak - Mokwa, Kieruzel, Zalepa, Jasiński, Olszar (81 Kamiński), Niewiada, Sołowiej (63 Mysiak), Bodziony, Grzelak, Hosek (53 Arifović).
:Olimpia:Wróbel - Bielawski, Łabędzki, Piter-Bucko, Woźniak, Gawęcki, Ruszkul, Szczot (57 Suchocki), Rogalski, Kowalczyk (64 Smoliński), Cieśliński (90 Kaczmarek).
Żółte kartki:Olszar, Jasiński - Bielawski, Szczot.