Wyspiarze bez goli pożegnali udaną jesień

W 19 meczach Wyspiarze zdobyli 27 punktów. Doznali tylko czterech porażek.
W 19 meczach Wyspiarze zdobyli 27 punktów. Doznali tylko czterech porażek. Bartek Wutke/archiwum
Dziewiąty remis Floty Świnoujście w tym sezonie na zakończenie grania w 2014 roku. W Głogowie zabrakło bramek i emocji

Chrobry Głogów - Flota Świnoujście 0:0
Chrobry: Skrzyniarz - Ilków-Gołąb, Michalec, Bogusławski, Samiec, Kościelniak, Hałambiec (82 Ałdaś), Ulatowski, Danielak (89 Michał Szałek), Chrzanowski, Szczepaniak. Trener: Ireneusz Mamrot.
Flota: Brljak - Sołowiej, Stasiak, Opałacz, Kamiński, Lisowski, Brud (68 Reca), Niewiada, Grzelak, Kort (79 Retlewski), Olszar. Trener: Tomasz Kafarski
żółte kartki:Ilków-Gołąb - Brud, Reca.
sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).
widzów: 700.

Flota w listopadzie grać nie umie i nie lubi, co udowodniły ostatnie tygodnie. W czterech meczach Wyspiarze trzykrotnie remisowali i raz przegrali. W spotkaniu z Chrobrym trener Tomasz Kafarski nie mógł skorzystać jedynie z kontuzjowanych Sławomira Cienciały i Charlesa Nwaogu. Uraz wyleczył Marek Opałacz i od razu wskoczył do podstawowego składu. To pokazuje, z jak wąskiego grona Kafarski ustala wyjściową jedenastkę.

Piłkarze obu zespołów myślami byli już na urlopach, bo godne odnotowania sytuacje pod obiema bramkami, można policzyć na palcach jednej ręki. W pierwszej połowie groźniej strzelali goście. Po uderzeniach Dawida Korta i Sebastiana Kamińskiego piłka minimalnie mijała bramkę. Po przerwie przewagę miał Chrobry, ale zagrożenia z tego było niewiele.

W innym piątkowym meczu Zagłębie Lubin pokonało 2:1 Chojniczankę Chojnice. Pozostałe mecze 19. kolejki w sobotę i niedzielę. Po nich nastąpi ponad trzymiesięczna przerwa. Kibice w Świnoujściu nie mogą być pewni, że wiosną zobaczą swój zespół w I lidze. Wszystko oczywiście przez problemy organizacyjne. Sami piłkarze jesienią zrobili dobrą robotę, o czym świadczy 27 punktów i cztery tylko cztery porażki na ich koncie. Teraz czas na działaczy.