Bytovia Bytów - Flota Świnoujście 1:1. Wyspiarze stracili wygraną w samej końcówce

Sławomir Cienciała zdobył bramkę dla Floty w meczu w Bytowie.
Sławomir Cienciała zdobył bramkę dla Floty w meczu w Bytowie. Bartek Wutke/archiwum
Biednemu wiatr w oczy. Dzień przed meczem Floty w Bytowie klub ze Świnoujścia wysłał czytelny sygnał, że jego sytuacja finansowa staje się tragiczna. A w samym spotkaniu ligowym Wyspiarze prowadzili niemal od początku, by stracić gola na 1:1 w 90. minucie.

"Informujemy iż w związku z niewywiązywaniem się z zapisów Aktu Notarialnego - Umowy Przedwstępnej pomiędzy Stowarzyszeniem MKS Flota a MKS Flota Sp. z o.o. z przykrością zawiadamiamy iż z przyczyn finansowych zmuszenie jesteśmy odwołać planowane wyjazdy na mecze drużyny juniorów młodszych z Kluczewią Stargard Szczeciński w dniu 09.11.2014,jak również drużyny rezerw z Jeziorakiem Szczecin w dniu 08.11.2014"

Komunikat o takiej treści dotarł do mediów w piątek późnym popołudniem. Przypomnijmy, że w połowie października Flota chwalił się porozumieniem z inwestorem i powołaniem spółki, która miała uzdrowić finanse klubu.

Miał to być także gwarant dla trenera Tomasza Kafarskiego, którego kusiła Miedź Legnica. Szkoleniowiec otrzymał zapewnienie, że wszelkie zaległości wobec niego i drużyny zostaną wkrótce uregulowane. Niestety, najwyraźniej sponsor nie przelał na konto klubu jednej z rat, bo utrzymująca się niemal wyłącznie z tych pieniędzy Flota zdecydowała się odwołać wyjazdy swoich dwóch drużyn.

Pierwszy zespół do Bytowa pojechał, ale nie wiadomo, czy pieniędzy starczy na dogranie trzech kolejek, jakie pozostały jeszcze do końca roku.

Z Bytovią Wyspiarze zaczęli bardzo dobrze, od kilku ofensywnych akcji. Ich wysiłki opłaciły się w 13. minucie, gdy dośrodkowanie Rafała Grzelaka na gola zamienił Sławomir Cienciała.

Gospodarze inicjatywę zyskali dopiero po przerwie. Podopieczni trenera Pawła Janasa robili sporo szumu pod bramką Floty, ale długo nie byli w stanie pokonać Darko Brljaka. Udało się dopiero po strzale głową Marcina Pietronia w 90. minucie.

W następną sobotę Flota ma zagrać u siebie z Pogonią Siedlce. Wszystko wskazuje na to, że to będzie długie siedem dni dla klubu ze Świnoujścia...

Bytovia Bytów - Flota Świnoujście 1:1 (0:1)
Bramki:Pietroń (90) - Cienciała (13).
Bytovia: Małkowski - Piątek, Wróbel, Juraszek, Wilczyński, Mąka, Jastrzembski, Mandrysz (83 Pietroń), Kryszak (46 Hirsz), Jakóbowski (85 Michalski), Surdykowski.
Flota: Brljak - Sołowiej, Stasiak, Cienciała (85 Zalepa), Kamiński, Niewiada, Brud, Grzelak, Reca, Olszar (90 Retlewski), Nwaogu (66 Lisowski).
żółte kartki: Piątek, Wilczyński - Kamiński, Grzelak, Olszar, Brljak, Sołowiej.
sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).