Flota Świnoujście - GKS Tychy 1:0. Wyspiarze zrobili świąteczny prezent sobie i kibicom

Daniel Brud (w środku) zdobył bramkę dla Floty.
Daniel Brud (w środku) zdobył bramkę dla Floty. Bartek Wutke/archiwum
Drugie zwycięstwo Floty na wiosnę, drugie odniesione przed własną publicznością. Trzy punkty dały Wyspiarzom spokój na święta i na kilka najbliższych kolejek.

Flota Świnoujście - GKS Tychy (1:0)
Bramka: Brud (12).
Flota: Sapela - Sołowiej, Stasiak, Opałacz, Bujok, Niewiada, Margol, Lisowski, Reca (78 Kocot), Brud, Kort (90 Daniel).
GKS: Przyrowski - Wawrzynkiewicz, Gieraga, Omić (78 Wrana), Radzewicz, Wodecki (67 Szczęsny), Kosiec, Grzeszczyk, Bąk, Janik (57 Mączyński), Kowalczyk.
żółte kartki:Sołowiej, Opałacz - Omić, Gieraga.
sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Flota przegrała trzy ostatnie mecze i porażka w Wielką Sobotę mogła ją zepchnąć w rejony bliskie strefy spadkowej. Spod kreski próbuje wydostać się GKS Tychy. Zespół prowadzony przez Tomasza Hajto przed tygodniem pokonał Termalikę Nieciecza 1:0 i pokazał, że jest w stanie wygrać z każdym.

W Świnoujściu Ślązacy dostali mocny cios już na początku meczu. W 12. minucie Daniel Brud wykorzystał celne dogranie z głębi pola i pokonał Sebastiana Przyrowskiego. Po chwili golkiper gości wykazał się efektowną paradą po strzale Tomasza Margola.

Gospodarze cofnęli się, ale GKS nie potrafił zrobić pożytku z posiadania piłki. W całym meczu dogodnych sytuacji było niewiele. Wyspiarze mogli podwyższyć wynik po kolejnych strzałach Bruda i Margola w drugiej połowie. Goście najlepszą okazję do wyrównania mieli pod koniec meczu. Damian Szczęsny trafił jednak z bliska wprost w bramkarza Floty.