Będzie praca w gorzelni

ech, 18 sierpnia 2004 r.
W przyszłym roku w Ińsku powstanie zakład produkujący bioetanol. Od 13 września rozpocznie się bezpłatne szkolenie osób bezrobotnych, które mają szansę na zatrudnienie w nim.

Stargardzki PUP organizuje szkolenie dla 130 osób, z których na pewno co najmniej 80 procent zatrudnionych będzie w nowo powstającym zakładzie produkcji bioetanolu w Ińsku. Szkolenie podzielone jest na dwie części.

Pierwsza rozpocznie się 13 września br. i potrwa do końca listopada. Obejmować będzie zasady prowadzenia procesu w gorzelni, ochronę środowiska, ppoż, bhp, gospodarkę magazynową, procesy produkcji, a następnie wizytę w gorzelni. Zakończona będzie egzaminem, który wyłoni 16 osób do nadzoru produkcji.

Część druga prowadzona będzie od lutego do czerwca 2005 r., będzie miała charakter teoretyczno-praktyczny, będą to próby "na sucho" już na terenie nowo budowanego zakładu. Zakończy się egzaminem, po zdaniu którego uczestnicy przyjmowani będą do pracy w zakładzie. Z czasem kilkadziesiąt nowych miejsc pracy powstanie także w firmach, kooperujących z tym zakładem.

- Pracodawca nie ma możliwości znalezienia na lokalnym rynku wykwalifikowanych pracowników - tłumaczy potrzebę zorganizowania tego szkolenia Konrad Cybulski, zastępca dyrektora PUP Stargard. - Uczestnicy szkolenia będą brać udział w rozruchu zakładu.

Produkcja, która będzie w nim prowadzona, jest dość niebezpieczna, dlatego muszą o być osoby, które znają fach.

Szkolenie jest bezpłatne. Jego ukończenie pozwoli na uzyskanie zaświadczeń w zakresie bhp, ppoż, obsługi i dozoru urządzeń energetycznych do 1 KW (75 os.) oraz próbobiorstwa - praca laboratoryjna (15 os.). Każdy jego uczestnik powyżej 25 roku życia otrzyma dodatek szkoleniowy 100,90 zł brutto miesięcznie proporcjonalnie do odbytych dni szkolenia.

Osoby powyżej 25 roku życia otrzymają stypendium szkoleniowe 268,26 zł brutto (proporcjonalnie do odbytych dni szkolenia). Natomiast osoby, które zameldowane są w innej miejscowości, niż Ińsko otrzymają, po okazaniu biletów, zwrot kosztów dojazdów.
Na ten cel urząd pracy pozyskał 250 tys. zł od marszałka województwa, resztę przekaże ministerstwo pracy.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu i pracą w nowym zakładzie, powstającym w Ińsku powinny już dostarczyć swój życiorys z dokładnie opisaną pracą zawodową, wykształceniem, umiejętnościami i danymi osobowymi, z dopiskiem "Bioetanol" do Powiatowego Urzędu Pracy w Stargardzie przy ul. I Brygady 35, w pokoju nr 206.

KTO NA SZKOLENIE?

Dział produkcji:

70 os. z wykształceniem średnim lub wyższym o preferowanym wykształceniu technologicznym, chemicznym, technicznym i ekonomicznym, w szczególności technik żywności, chemik, automatyk, mechanik precyzyjny, technik gorzelnik.

Dział laboratorium:

15 os. z wykształcaniem minimum średnim o profilu technolog żywności, chemik, towaroznawca, biotechnolog, mikrobiolog.
Dział gospodarki magazynowej:
30 os. z wykształceniem średnim lub wyższym o profilu techniczno-ekonomicznym.

Dział utrzymania ruchu:

15 os. z wykształceniem wyższym, średnim lub zawodowym o profilu mechanik precyzyjny, elektryk, automatyk, spawacz, ślusarz, instalator.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie