AZS - King 81:111. Rekord na koniec sezonu

Aleksander Stanuch
Travis Releford (nr 43) zaliczył kolejny dobry występ w barwach Wilków.
Travis Releford (nr 43) zaliczył kolejny dobry występ w barwach Wilków. Andrzej Szkocki
King Szczecin zabawił się w ostatniej kolejce PLK. Szczecinianie wygrali na wyjeździe 111:81 z AZS Koszalin i była to dla nich najwyższa zdobycz w tym sezonie.

AZS Koszalin - King Szczecin 81:111 (21:23, 16:26, 27:23, 17:39)
King: Nowakowski 23, Robinson 18, Skibniewski 17, Robbins 16, Releford 13, Dutkiewicz 12, Majcherek 4, Kulon 4, Łukasiak 4.

Wilki Morskie chciały zakończyć sezon 2016/2017 w dobrym stylu i to się udało. Po wysokiej porażce z Treflem udało się odegrać na AZS Koszalin i to na wyjeździe. Mecz świetnie rozpoczął Travis Releford, który w 1. kwarcie zdobył 9 punktów. Kingowi najwięcej problemów sprawiał Curtis Millage, zdobywca 10 oczek. Do końca spotkania Amerykanin dołożył już tylko dwa punkty.

Przyjezdni systematycznie powiększali przewagę i do przerwy King prowadził 49:37. Pod koszem rządził i dzielił Zach Robbins (16 pkt. i 10 zb.). AZS w ogóle nie istniał pod tablicami. Wilki w całym meczu wygrały walkę na deskach 39:18!

Po zmianie stron przebudził się Russell Robinson, który do tej pory prezentował się przeciętnie. Amerykanin razem z Robertem Skibniewskim i Michałem Nowakowskim rozstrzelali zespół z Koszalina. W pewnym momencie przewaga gości wynosiła ponad 20 punktów, ale wtedy nadszedł słabszy okres. W końcówce 3. kwarty AZS zrobił serię 13:0 i przed ostatnią ćwiartką przewaga wynosiła już tylko osiem oczek.

W tej części gry szczecinianie zagrali genialnie, wychodziło im absolutnie wszystko. Mecz został szybko rozstrzygnięty i pozostało dograć ostatnie minuty. Goście w rzutach za dwa punkty mieli skuteczność 77%! Do tego swoje najlepsze od wielu tygodni spotkanie rozegrał Michał Nowakowski (23 pkt., 9/10 z gry), Robbins zanotował double-double, a Robinson dołożył 8 asyst. Łącznie goście zdobyli 111 punktów, co jest dla nich najlepszym wynikiem w tegorocznych rozgrywkach.

Ostatecznie King zakończył sezon na 11. miejscu z bilansem 16-16. Ostatnią pozycję premiowaną grą w fazie play off zajęła Polpharma Starogard Gdański i potrzebowała do tego bilansu 19-13.