MKTG SR - pasek na kartach artykułów

20. Wielki Turniej Tenorów w Teatrze Letnim w Szczecinie. Wonhyeok Choi wygrał 20. Wielki Turniej Tenorów [ZDJĘCIA]

Redakcja / fot. A. Szkocki
W sobotę świętowaliśmy 20. Wielki Turniej Tenorów. W Teatrze Letnim zaśpiewa 8 tenorów z różnych krajów. Wonhyeok Choi z Korei Południowej został laureatem jubileuszowego Wielkiego Turnieju Tenorów. Tenor zebrał najwięcej róż od publiczności.

Laureat zebrał 1066 róż w głosowaniu publiczności zdecydowanie pokonując pozostałych uczestników konkursu.

Zobaczcie fotorelację z wydarzenia!

Wonhyeok Choi wygrał 20. Wielki Turniej Tenorów

Wonhyeok Choi wykonał "Che gelida manina" – arię Rudolfa z I aktu opery "Cyganeria" Giacoma Pucciniego oraz "Freunde das Leben ist Lebenswert" – arię Octavia z I aktu operetki "Giuditta" Franza Lehara.

W tym roku w konkursie zmierzyło się 8 tenorów z całego świata. W pierwszej części każdy zaśpiewał arię operową, a w drugiej części trochę lżejszy repertuar - arie z operetki i pieśni neapolitańskie. Na scenie śpiewakom towarzyszyli tancerze Opery na Zamku.

Koncert tenorów w Teatrze Letnim w Szczecinie poprowadził Jerzy Jan Połoński, który zabrał publiczność w rejs statkiem dookoła świata. Nie zabrakło też innych akcentów morskich w postaci szant śpiewanych przez chórzystów Opery na Zamku.

20. Wielki Turniej Tenorów zorganizowała Opera na Zamku.

W tym roku Wielki Turniej Tenorów obchodził swój jubileusz 20-lecia. To spektakularne wydarzenie plenerowe wpisane jest już na stałe w świadomości melomanów nie tylko Szczecina ale również i kraju.

Przez lata formuła Turnieju ewoluowała i wzbogacała się o kolejne atrakcje. Jej główna idea pozostała jednak niezmienna. Śpiewacy rywalizują o względy publiczności, która nagradza swojego faworyta symboliczną różą. Triumfuje ten, który zdobędzie największą liczbę kwiatów. Jak przystało na turniej, są w nim potyczki, na szczęście tylko muzyczne i pasowanie zwycięzcy na rycerza.

Maciej Ufniak wziął udział w tym Turnieju po raz drugi.

- To, co zaproponowali w tym roku nasi tenorzy, to to samo, co śpiewają z przyjemnością najwięksi tenorzy na świecie i to, co lubi nasza publiczność - mówi Vladimir Kiradjiev, dyrygent. - Prowadzę ten Turniej od 6. lat i widzę jak on się rozwija. Poziom co roku jest wyższy i coraz trudniej jest wybrać najlepszego.

Tenorzy wystąpili w następującej kolejności: Sławomir Naborczyk (Polska), German Gholami (Hiszpania), Emil Pavlov (Bułgaria), Mihail Mihaylov (Bułgaria), Maciej Ufniak (Polska), Philipe Gachava (Gruzja), Dionizy Wincenty Płaczkowski (Polska) i Wohnhyeok Choi (Korea Południowa).

Zobacz również:

Kirill Zolechevskiy zwycięzcą Wielkiego Turnieju Tenorów [ZDJĘCIA, WIDEO]

Kirill Zolechevskiy zwycięzcą Wielkiego Turnieju Tenorów [ZD...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński