ZNP tłumaczy stanowisko Broniarza. „Nie deprecjonujemy szczepionki AstraZeneca”

Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
ZNP tłumaczy stanowisko Broniarza. „Nie deprecjonujemy szczepionki AstraZeneca”
ZNP tłumaczy stanowisko Broniarza. „Nie deprecjonujemy szczepionki AstraZeneca” fot. sylwia dabrowa / polska press
Udostępnij:
Nie deprecjonujemy szczepionki AstraZeneca (ani żadnej innej) – oświadczył dziś w mediach społecznościowych Związek Nauczycielstwa Polskiego. Dzień wcześniej prezes ZNP Sławomir Borniarz domagał się zaprzestania „eksperymentowania na nauczycielach i pracownikach oświaty”.

Związek Nauczycielstwa Polskiego podkreślił w poście opublikowanym na Twitterze, że „nie deprecjonuje szczepionki AstraZeneca, ani żadnej innej”.

„Jako jedyny związek zawodowy domagamy się szczepień nauczycieli i pracowników oświaty od czerwca 2020r.” - zaznaczył ZNP
W komunikacie, czytamy, że „niepokój środowiska jest spowodowany fatalną komunikacją strony rządowej ws. szczepień nauczycieli”.

Broniarz: Nie dla eksperymentowania na nauczycielach

Chociaż Europejska Agencja Leków zaleciła szczepionkę osobom dorosłym w każdym wieku, kilka krajów UE odradza jednak podawanie jej osobom starszym. Główny problem koncentruje się wokół braku danych wśród starszych uczestników badań. AstraZeneca i Oxford University ujawniły, że mniej niż 10 procent osób, na których testowali szczepionkę, miało 65 lat lub więcej. W Polsce więc, szczepionka podawana będzie osobom między 18. a 60. rokiem życia.

Do sprawy szczepień nauczycieli nową szczepionką odniósł się we wtorek w mediach społecznościowych szef związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.
- Żądamy skutecznej szczepionki a nie eksperymentowania na nauczycielach i pracownikach oświaty – oświadczył na Twitterze.

Zapytał również, którą szczepionką zaszczepili się przedstawiciele rządu.

W odpowiedzi rządowy portal Szczepmy Się zapewnił, że szczepionki są bezpieczne.

„Wejście na rynek każdej z nich wymaga spełnienia wielu wysokich standardów, wypracowanych przez kraje UE. Dopiero po wnikliwej analizie jakości i udowodnieniu pełnego bezpieczeństwa Europejska Agencja Leków, udziela zgodę na możliwość zakupu i korzystania ze szczepionki” – napisano.

O słowa stanowisko szefa ZNP, że część nauczycieli nie chce przyjmować szczepionki firmy AstraZeneca, gdyż rzekomo nie gwarantuje ona wysokiej skuteczności zapytany został szef KPRM Michał Dworczyk. - Apelują do osób publicznych, by w sposób odpowiedzialny komunikowały swoje różnego rodzaju przemyślenia i uwagi – mówił na konferencji prasowej.

Szef KPRM dodał, że tylko zaszczepienie dużego odsetka populacji dorosłych mieszkańców Polski jest szansą na wyjście z pandemii i zapanowaniu nad nią. - Dlatego myślę, że wszyscy powinniśmy być w tej sprawie odpowiedzialni ponad wszelkimi podziałami, również podziałami politycznymi – stwierdził.

Szczepionki AstraZeneca w Polsce

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował we wtorek, że w poniedziałek wieczorem Rada Medyczna przedłożyła rekomendacje dotyczące szczepionki firmy AstraZeneca. Na ich podstawie podjęto decyzję, że w Polsce ta szczepionka będzie wykorzystywana dla osób między 18. a 60. rokiem życia. - W konsekwencji Rada zarekomendowała, żeby rozpocząć szczepienia grupy 1c – nauczycieli, w pierwszej kolejności tych, którzy już uczą klasy I-III czy nauczycieli przedszkolnych – wyjaśnił.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Materiał oryginalny: ZNP tłumaczy stanowisko Broniarza. „Nie deprecjonujemy szczepionki AstraZeneca” - Polska Times

Komentarze 10

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
3 lutego, 13:46, Gość:

Broniarz już załatwił kasę za strajk, teraz załatwia szczepionki. Głupole wybierają, mają co wybrali.

Ile kasy bierzesz za te idiotyzmy , albo naprawde taki jestes od urodzenia.

G
Gość
4 lutego, 8:57, Gość:

Już czas odesłać na stałe wakacje Broniarza i tych nauczycieli którym nie chce się pracować.

A ciebie do psychiatryka pod specjalnym nadzorem.

G
Gość

Jak taka dobra to powinni sie zaszczepic dla przykladu pisowcy i watpliwosci sie rozwieja.

G
Gość

"Ulotka informacyjna szczepionki AstraZeneca: końcowy raport z badań klinicznych dopiero w 2024 roku

W piątek (29.01.2021) Europejska Agencja Leków dopuściła szczepionkę AstraZeneca do użytku na terytorium Unii Europejskiej. Komisja Europejska opublikowała ulotkę informacyjną, w której napisano, że raport końcowy z badań klinicznych ma zostać przedstawiony do 31 marca 2024 roku.

W ulotce wskazano, że obecnie dostępne dane nie pozwalają na oszacowanie skuteczności szczepionki u osób w wieku powyżej 55 lat. Nie określono również bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności szczepionki u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Okres utrzymywania się ochrony zapewnianej przez szczepionkę jest nieznany, ponieważ jest to nadal ustalane w toczących się badaniach klinicznych. Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji z lekami. Szczepionka zawiera organizmy modyfikowane genetycznie (GMO).

AstraZeneca to trzecia szczepionka dopuszczona do użytkowania w UE. Tak jak w przypadku szczepionek Pfizera i Moderny została ona dopuszczona warunkowo, a producent został zwolniony z odpowiedzialności za negatywne skutki preparatu. Minister zdrowia, Adam Niedzielski, twierdzący, że „mamy do czynienia z w pełni przebadaną szczepionką, która przeszła wszystkie cztery fazy badań klinicznych” po prostu bezczelnie KŁAMIE.

Cykl szczepień COVID-19 Vaccine AstraZeneca składa się z dwóch oddzielnych dawek po 0,5 ml każda. Drugą dawkę należy podać między 4 a 12 tygodniem (od 28 do 84 dni) od podania pierwszej dawki. Nie ma dostępnych danych dotyczących zamiennego stosowania szczepionki AstraZeneca z innymi szczepionkami przeciw Covid-19 w celu ukończenia cyklu szczepienia.

W badaniu skuteczności szczepionki wzięło udział 10,5 tys. osób, z czego połowa otrzymała preparat, a połowa placebo. W grupie zaszczepionej zachorowały 64 osoby, a w grupie placebo – 154 osoby. Skuteczność szczepionki oceniono na 59%.

Z badań wykluczono uczestników z ciężkimi chorobami sercowo-naczyniowymi, żołądkowo-jelitowymi, chorobami wątroby i nerek, chorobami endokrynologicznymi/metabolicznymi oraz zaburzeniami neurologicznymi. Specyfiku nie podawano również osobom z ciężką immunosupresją, kobietom w ciąży oraz osobom z udokumentowanym przebiegiem zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Pełna treść ulotki TUTAJ."

https://wprawo.pl/ulotka-informacyjna-szczepionki-astrazeneca-koncowy-raport-z-badan-klinicznych-dopiero-w-2024-roku/

G
Gość

Już czas odesłać na stałe wakacje Broniarza i tych nauczycieli którym nie chce się pracować.

t
toi

komuchy do rezerwatu!!!

G
Gość

o slawek broniarz chce zaistniec w mediach.

G
Gość

Broniarz już załatwił kasę za strajk, teraz załatwia szczepionki. Głupole wybierają, mają co wybrali.

K
Krzysztof

Zamówcie Sputnik. Bardzo dobrze wypadł.

P
PZPR wraca ?

https://niezalezna.pl/humor/3685-jasne-tygrysie

Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie